Zdjęcie: Polski Związek Piłki Nożnej
Reklama

– Chcemy, aby to właśnie tu tętniło życie piłki nożnej, aby Rzeszów był jej sercem – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, przed meczem reprezentacji młodzieżowych Polski i Szwajcarii, który w czwartek 31 sierpnia odbędzie się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

W czwartek w samo południe w ratuszu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, spotkał się z Mieczysławem Golbą. Tematem nie mogło być nic innego, jak zbliżający się wielkimi krokami towarzyski mecz reprezentacji Polski i Szwajcarii do lat 20., który odbędzie się w przyszłym tygodniu (31 sierpnia) o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

– Zainteresowanie meczem przerosło nasze oczekiwania. Otrzymujemy kilkaset telefonów dziennie, a praktycznie biletów już nie mamy – mówił  Mieczysław Golba. – Będzie cały stadion kibiców. To będzie radosne święto dla całej piłki nożnej na Podkarpaciu, dla całego miasta i okolic – podkreślał prezes Podkarpackiego ZPN.

– To  świadczy o tym, że jest potrzeba dobrej piłki nożnej w naszym mieście – uważa Tadeusz Ferenc.

Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej będzie mógł pomieścić 15 tysięcy kibiców. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Choć to mecz towarzyski młodzieżowych reprezentacji Polski i Szwajcarii, to zainteresowanie obejrzeniem piłkarzy, którzy stanowią bezpośrednie zaplecze kadry Adama Nawałki, jest ogromne. Na mecz do Rzeszowa wybierają się m.in. kibice z  Krosna, Jasła, Jarosławia, Tarnobrzega, Stalowej Woli.

25 skautów z Europy

Spotkaniem w Rzeszowie interesuje się również Europa – jest już potwierdzony przyjazd 25 skautów z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Holandii. – Z Borussii Dortmund i Bayernu Monachium skauci chcą podglądnąć narybki, które za chwilę będą w pierwszej reprezentacji. To dla nas też jest bardzo ważne – mówił Mieczysław Golba.

W kadrze drużyny, która została powołana do „Turnieju Ośmiu Narodów” rozpoczynającego się na stadionie w Rzeszowie, jest jeden reprezentant z Podkarpacia – bramkarz Radosław Majecki ze Stali Mielec. – To cieszy, że na Podkarpaciu piłka nożna poszła trochę do przodu. Chciałbym, aby tak było też w Rzeszowie – mówił Tadeusz Ferenc.

– Dziś Stal Mielec gra w I lidze. Chcemy, aby grała w Ekstraklasie. Chcemy też, aby Stal Rzeszów również awansowała tak wysoko, bo są takie oczekiwania. Robimy wszystko, aby to osiągnąć. Dlatego ten mecz będzie też momentem, aby zastanowić się nad podkarpacką piłką w przyszłości – mówił prezes Podkarpackiego ZPN.

Reprezentacja Polski do meczu w Rzeszowie ze Szwajcarią będzie się przygotowywać na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej, które potrwa od 28 sierpnia do 6 września. Polacy 31 sierpnia najpierw zagrają ze Szwajcarami a 5 września w Imoli  z Włochami.

Albo do roboty, albo… 

Dlaczego Polacy ze Szwajcarami zagrają właśnie w Rzeszowie? – Bo chcemy, aby to właśnie tu tętniło życie piłki nożnej, aby Rzeszów był jej sercem – wyjaśnia Mieczysław Golba.

Podczas rozmowy o meczu Polska – Szwajcaria Tadeusz Ferenc przyznał również, że w czwartek spotkał się z piłkarzami Stali Rzeszów.

– Nie było kurtuazji. Była szczera rozmowa. Albo do roboty, albo… Budżet Stali Rzeszów jest wyższy niż niektórych drużyn w I lidze, a miasto zdecydowane jest dokładać pieniądze, o ile tylko będą wyniki, bo nasze ultimatum jest proste –  bezwzględnie zdobywać punkty – zapowiedział Tadeusz Ferenc.

Prezydent Rzeszowa nawiązywał do tego, że miasto w trakcie poprzedniego sezonu piłkarskiego wyłożyło dodatkowe pieniądze dla Stali Rzeszów, by drużyna awansowała do trzeciej ligi. Nic z tego nie wyszło. Stal nadal gra w czwartej lidze. Ratusz się nie zraża.

– Potencjał jest duży, ale coś w tej drużynie nie gra. Nie ma ambicji – stwierdził Tadeusz Ferenc.

Są jeszcze bilety

W dyspozycji organizatorów meczu Polska – Szwajcaria pozostało jeszcze kilkaset biletów, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie Podkarpackiego ZPN przy ul. Ks. Jałowego 6A. Rezerwacji można dokonywać, dzwoniąc na numer 17 853 43 25 lub pisząc na adres e-mail: podkarpacki@zpn.pl.

Wejściówki będzie można odbierać także w kasach biletowych przed sobotnim meczem Stali Rzeszów z Motorem Lublin, który rozpocznie się o 17:00. W kasach będzie 1000 biletów. 

Kolejnych 500 wejściówek jest dostępnych w siedzibie WKSiT Urzędu Miasta przy ulicy Rynek 11. Bilety można odbierać w sekretariacie Wydziału. Aby mieć pewność, czy bilety są jeszcze dostępne, warto wcześniej zadzwonić na numer 17 875 47 70. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 10 wejściówek. 

Stadion dla kibiców w dniu meczu będzie otwarty od godz. 15:00.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: