Czarny weekend podczas letniego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu. Piątą ofiarą wody jest 22-letni mężczyzna.

Do tragedii doszło w niedzielę (5 lipca) na Jeziorze Tarnobrzeskim. Po godz. 17:00 na miejsce przyjechali strażacy.

– Na brzeg ratownicy WOPR wyciągnęli młodego mężczyznę. Pomagaliśmy w resuscytacji, ale przybyły lekarz stwierdził zgon – mówi bryg. Krzysztof Marek, dyżurny podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Był pijany?

Okoliczności śmierci 22-latka w wyniku utonięcia wyjaśnia policja i prokuratura. Wstępnie wiadomo, że mieszkaniec gminy Czarna z powiatu dębickiego, który nad jezioro przyjechał z rodziną i znajomym, pływał na materacu w niestrzeżonym miejscu – w rejonie zarośli ok. 25 m od brzegu i ok. 150 m od strzeżonego kąpielska.

Nagle 22-latek zniknął pod wodą. Na pomoc wezwano wodne pogotowie ratunkowe i policjantów z posterunku wodnego. – Jeden z funkcjonariuszy na dnie jeziora odnalazł nieprzytomnego mężczyznę – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Próba reanimacji nie przyniosła skutku. Mężczyzna zmarł. Wszystko wskazuje na to, że doszło nieszczęśliwego wypadku. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalają świadków tragedii.

Policja podaje, że z jej wstępnych ustaleń wynika, że 22-latek, zanim poszedł pływać, pił wcześniej alkohol. Świadkowie twierdzą, że wypił pięć piw. Mężczyzna jest pierwszą śmiertelną ofiarą na Jeziorze Tarnobrzeskim.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

2 osoby ofiary w powiecie jarosławskim

22-latek jest trzecią osobą, która w niedzielę utonęła na Podkarpaciu. Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat utonęło na terenie powiatu jarosławskiego: w zalewach w Zgodzie i Radymnie.

Tuż przed godz. 16:00 w Zgodzie osoby przebywające na terenie zalewu zauważyły, że nastolatek wszedł do zalewu, a potem zniknął pod wodą. Ciało 19-letniego mieszkańca gminy Roźwienica odnaleźli strażacy.

Około godz. 17:00 na terenie zalewu ZEK w Radymnie zaczął topić się młody mężczyzna. Zauważył to jeden z ratowników, który wyciągnął mężczyznę z wody. Ratownik udzielił pomocy 20-latkowi, przywracając mu funkcje życiowe.

– Jednak po przetransportowaniu do szpitala mieszkaniec gminy Chłopice zmarł – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Policjanci ustalają okoliczności obu zdarzeń.

W sobotę utonęło dwóch 21-latków. Na Podkarpaciu przez weekend podczas wypoczynku nad wodą utonęło pięć osób, a od początku tego roku 12.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama