Reklama

Czego nie zrobił dotychczas ratusz, zrobiła prywatna firma. Stacja Statoil uruchomiła w Rzeszowie pierwszy w mieście Punkt Rowerowy.

[Not a valid template]

 

Punkt Rowerowy znajduje się przy stacji benzynowej Statoil przy al. Rejtana w pobliżu centrum handlowego Millenium Hall. Jest tam specjalny uchwyt, do którego można przymocować rower.

– Tuż obok znajduje się wąż z bieżącą wodą i regulowanym zraszaczem o niskim ciśnieniu, którym możesz opłukać rower. Brakuje tylko jakiegoś wiadra z wodą płynem i szczotką, ale to drobnostka – uważa stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

Oprócz myjki rowerowej, jest także kompresor, którym można uzupełnić powietrze w oponach. Na stacji dostępne są końcówki do różnych typów wentyli. Można również pożyczyć klucze do naprawy rowerów. Wszystko dostępne jest za darmo.

– Stacja paliw Statoil w Rzeszowie przy al. Rejtana położona jest przy trasie rowerowej biegnącej przez miasto. Nasi pracownicy zauważyli, że wielu rowerzystów zatrzymuje się na stacji, aby skorzystać z kompresora do kół lub dokonać szybkich zakupów w sklepie – wyjaśnia Piotr Bartoszewicz, dyrektor działu operacyjnego w Statoil Fuel  & Retail Polska.

– W całej Polsce obserwujemy modę na zdrowy tryb życia i popularyzację spędzania wolnego czasu na „dwóch kółkach”. Chcemy wyróżniać się na tle konkurencji i dlatego jako pierwsza stacja paliw w Rzeszowie zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, mającą na celu zaspokojenie potrzeb nie tylko kierowców, ale również rowerzystów – dodaje Bartoszewicz.

Punkt Rowerowy przy stacji Statoil cieszy się sporą popularnością wśród rowerzystów. – Nawet w niedzielę rano ustawiają się kolejki. Jest to bardzo pozytywny gest w stronę rzeszowskich rowerzystów, widać że zarządcy stacji dostrzegają potencjał drzemiący w rowerach – ocenia stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

Stowarzyszenie apeluje do rowerzystów, by rozsądnie korzystali z wody.

– Mamy nadzieję że inne firmy wezmą przykład i pójdą w ślad za Statoil. Mamy również nadzieję że rzeszowscy urzędnicy nauczą się współpracować z rowerzystami oraz lokalnymi firmami celem wspólnego dobra – poinformowali rowerzyści.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: