Druga wizyta Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP, w ostatnich miesiącach w Rzeszowie. W piątek (13 marca) odwiedzi jednostkę wojskową przy ul. Lwowskiej, a potem będzie gościem na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Wizyta Bronisława Komorowskiego ma związek z prezydencką kampanią wyborczą. Wybory odbędą się 10 maja. Piątkową wizytę w Rzeszowie prezydent RP rozpocznie od wizytacji 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Spotkanie z wojskowymi przy ul. Lwowskiej ma się rozpocząć po godz. 9:00.

Dwie godziny później Bronisław Komorowski będzie na Uniwersytecie Rzeszowskim w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej przy ul. Pigonia. Weźmie udział w spotkaniu „Innowacyjność w gospodarce szansą dla młodych”, która organizują Krajowa Izba Gospodarcza, prezydent Rzeszowa, UR i Politechnika Rzeszowska. Na spotkanie z prezydentem mogą wejść osoby tylko z zaproszeniami.

W programie zaplanowano wystąpienia Andrzeja Arendarskiego, prezesa Krajowej Izby Gospodarczej, prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, ministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

Głos zabierze również znany polski ekonomista Ryszard Petru, który jest prezesem Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Petru będzie moderatorem debaty o innowacyjności. Wezmą w niej udział: Mirosław Leniart z Asseco Poland, dr Michał Szota, prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Sebastian Kolisz z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i Dawid Cycoń, dyrektor firmy ML System.

Na zakończenie debaty zaplanowano wystąpienia Bronisława Komorowskiego.

Komorowski otwierał aleję

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Prezydent Komorowski do Rzeszowa przyjeździe po raz drugi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Pod koniec października brał udział w uroczystym otwarciu wyremontowanej al. Wyzwolenia w Rzeszowie.

– Rzeszów jest jednym z najlepszych miast, które chyba najlepiej wykorzystują członkostwo w Unii Europejskiej, pod względem wykorzystanych ilości środków europejskich, co widać w całym Rzeszowie, i w tym miejscu szczególnie – mówił wówczas prezydent.

Tadeusza Ferenca porównał do świętego Judy. Bronisław Komorowski powiedział wtedy, że stolica Podkarpacia jest idealnym przykładem wykorzystania szans ostatnich 25 lat.

– Jestem szczęśliwy, że wizytując kolejne zakątki Polski, mogę pochwalić się tymi zmianami. Zmianami na lepsze – zaznaczał Bronisław Komorowski.

Październikowa wizyta Komorowskiego w Rzeszowie przeszła do historii. Był on pierwszym prezydentem RP, który odwiedził rzeszowski ratusz. Tadeusz Ferenc nie ukrywał, że jest z tego dumny. Ferenc jest w grupie 29 prezydentów polskich miast, którzy poparli Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama