Głosami radnych SLD, Rozwój Rzeszowa i Platformy Obywatelskiej ratusz wyda 85 tys. zł na przygotowanie nowego repertuaru fontanny multimedialniej. PiS jest oburzony.

Premiera nowego repertuaru odbędzie się w sobotę 26 lipca. Miasto nie chce zdradzić, czym się będą zachwycać mieszkańcy, ale urzędnicy obiecują, że takiego spektaklu ma nam zazdrościć cała Polska. Obecny ma być zmieniony, bo podobno mieszkańcy sygnalizowali, że już im się znudził.

Koszt nowego repertuaru to 85 tys. zł, choć ratusz twierdzi, że na stole miał oferty z droższymi propozycjami – 140 tys. i 150 tys. zł. Wybrano najtańsze rozwiązanie, ale i tak podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, na której radni podejmowali decyzję o przekazaniu pieniędzy na nowy program fontanny, nie obyło się bez sporów.

Najwięcej zastrzeżeń do fontanny mieli radni PiS, którzy ostatecznie (nie wszyscy) głosowali przeciwko wydawaniu 85 tys. zł na nowy repertuar fontanny. Twierdzą, że koszt jej funkcjonowania, jak na atrakcję turystyczną jest wysoki, bo rocznie miasto wydaje na to aż 600 tys. zł.

– Powinniśmy dążyć do ograniczenia kosztów – uważa Robert Kultys, radny PiS. Jeszcze dalej poszedł kolega klubowy Kultysa – Waldemar Szumny. – Połowę z 85 tys. zł przesuńmy do oświaty na dodatkowe lekcje matematyki – zaproponował Szumny. Urzędnicy twierdzą, że 40 tys. zł nie wystarczy na nowy repertuar fontanny.

– Może wyłączyć fontannę, spuścić wodę? Wtedy będzie naprawdę tanio – zareagował na wątpliwości radnych PiS Konrad Fijołek (SLD), wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Pomysł radnych PiS, by do 45 tys. zł ograniczyć pieniądze na nowy program fontanny nie przeszedł. Dawnych kolegów partyjnych wspierał Jacek Kiczek, dziś radny Platformy Obywatelskiej. Jego propozycja, by ponad 40 tys. złotych z całej kwoty wydać na naukę angielskiego w przedszkolach, też trafiła do kosza.

Ostatecznie radni zdecydowali, że miasto wyda 85 tys. zł na nowy repertuar fontanny. Zdecydowały o tym głosy proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa, SLD i częściowo PO, Przeciwko zagłosował Kiczek a także radni PiS: Jerzy Cypryś, Waldemar Szumny i Robert Kultys. Czterech radnych tego klubu wstrzymało się od głosu.

Fontanna multimedialna przy al. Lubomirskich został oddana do użytku w ubiegłym roku. Kosztowała ponad 7 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama