Reklama

W piątek (26 września) zainaugurowano kolejną edycję Breakout Days. Impreza poświęcona pamięci liderów, powstałej w Rzeszowie grupy – Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Jej inicjatorem jest syn muzyków, Piotr Nalepa.

[Not a valid template]

 

Breakout to legendarny zespół, którego założycielem był ojciec polskiego bluesa, pochodzący z podrzeszowskiego Zgłobnia, Tadeusz Nalepa. W piątek Rzeszów ponownie uczcił pamięć tego wielkiego muzyka. Tym razem studiu koncertowemu w rzeszowskiej rozgłośni Polskiego Radia nadano jego imię. W holu radia jego prezes Henryk Pietrzak odsłonił upamiętniającą to wydarzenie tablicę.

Artysta ma już tablicę na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej oraz pomnik przy ulicy 3 Maja.

W uroczystości wziął udział Piotr Nalepa, który po wcześniejszym wysłuchaniu słuchowiska zatytułowanego po prostu „Nalepa” wraz z Żanetą i Robertem Luberami, dał koncert pamięci swoich nieżyjących już, niestety, rodziców.

Uroczystość nadania studiu imienia Tadeusza Nalepy poprzedziła emisja premiery słuchowiska pt. „Nalepa” według scenariusza rzeszowskiego poety Jerzego Fąfary. Potem odbył się akustyczny koncert z udziałem m.in. syna artysty – Piotra.

Po części oficjalnej impreza przeniosła się na scenę na rzeszowskich bulwarach. Tam można było wysłuchać koncertów grup Portal Blues i Cree z charyzmatycznym Sebastianem Riedlem, synem innej legendy polskiej sceny muzycznej nieżyjącego Ryszarda Riedla z grupy Dżem.

Z kolei na sobotę (27 września) w tym samym miejscu zaplanowano IX finał Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Wysłuchamy laureatów ubiegłorocznej edycji: Le fleuR oraz The Remedy For. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Acid Drinkers. Imprezie towarzyszy plenerowa wystawa fotografii „Blues” nieżyjącego Leszka Opioły, twórcy zespołu One Milion Bulgarianas.

Dodatkową atrakcją imprezy będą towarzyszące jej warsztaty, które odbędą się w niedzielę (28 września). W klubie muzycznym „Mikrofon” przy ul. Kopernika w godz. 12-18 będzie można się podszkolić w grze na gitarze pod okiem Krzysztofa „Partyzanta” Toczko.

Z kolei w Estradzie Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej miłośnikom śpiewu spróbuje pomóc i wskazać cenne wskazówki sama Ewelina Flinta.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.