Przemysław Niepokój-Hepnar, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zdobył pięć nagród w konkursie Family of Man pod patronatem IPA za zdjęcia, które zrobił w romskiej wiosce Lenartov na Słowacji.

[Not a valid template]

 

– Lider Koła Naukowego DIAFRAGMA zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „ADULT LOVE”, trzecią nagrodę w kategorii „YOUTH” oraz trzy Honorowe Wyróżnienia. Jest jedynym Polakiem nagrodzonym głównymi nagrodami – podkreśla Szymon Taranda z Biura Prasowego WSIiZ.

Nagrodzone prace zostaną wydane w formie książki w dużym nakładzie do kupienia w wielu krajach świata. Wystawa konkursowa będzie prezentowana w formie tournee po kilkudziesięciu krajach świata.

– Konkursy pod patronatem IPA (International Photography Awards) należą do najbardziej prestiżowych na świecie – dodaje Taranda.

Przemysław Niepokój-Hepnar jest studentem trzeciego roku grafiki komputerowej, Artystą Fotografem Rzeczypospolitej Polskiej, a także laureatem kilkudziesięciu nagród o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim oraz stypendystą ministra nauki i szkolnictwa wyższego. W czerwcu br. rzeszowski student otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Za zdjęcia w romskiej wiosce Lenartov na Słowacji, Przemysław Niepokój-Hepnar został także wyróżniony podczas ubiegłorocznych Otwartych Mistrzostw Fotograficznych, do których zgłoszono prawie 600 prac z całej Polski.

W tym roku rzeszowski został wyróżniony również w Monochrome Awards – jednym z najważniejszych konkursów fotografii czarno-białej na świecie. Student WSIiZ zdobył Honorowe Wyróżnienie w kategorii portret. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama