Zrób konstrukcję, która zapewni twojemu jajku bezpieczeństwo. Oszukując grawitację z Red Bull Gravity Challenge możecie wygrać 1000 zł. Impreza odbędzie się 6 maja w Rzeszowie.

W ramach zawodów Red Bull Gravity Challenge na terenie Miasteczka Politechniki Rzeszowskiej będą walczyć ze sobą najlepsi konstruktorzy i… wielbiciele jajek. – Komu się uda podważyć prawo Newtona? – pytają organizatorzy imprezy.

Zadaniem trzyosobowych drużyn, które będą zrzucać jajka na ziemię, jest zaprojektowanie konstrukcji, w której umieszczą owe jajko. Jajka zrzucane będą z wysokości 12 metrów tak, aby się nie rozbiło.

Ważne jest również to, by konstrukcja  spełniła określone przez organizatorów wymogi: jej całkowita wielkość powinna zawierać się w 1 m 3 oraz nie powinna być cięższa niż 5 kg. Aby uznać lot konstrukcji za sukces – jajko musi dotknąć ziemi.

Oprócz kreatywności konstruktorów, jury oceniać będzie również przygotowane przez drużynę show, (bo przecież jajka należy rzucać z „jajem”), na które może się składać cokolwiek – stroje, taniec, etc. Wszystkie chwyty dozwolone. Ważne, aby było ciekawie i zabawnie.

Dla tych, którzy pokonają grawitację zostały przygotowane nagrody. Najlepsza drużyna wygra wycieczkę do flyspotu w Morach (koło Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Zdobywcy pozostałych miejsc „medalowych” otrzymają nagrody rzeczowe.

Do konkursu można zgłaszać się jeszcze do piątku (22 kwietnia). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. W niedzielę (25 kwietnia) zostanie ogłoszona lista 15 finałowych drużyn.

Sam konkurs odbędzie się 6 maja w drugi dzień 23. Rzeszowskich Juwenaliów o godz. 14:00 na placu przed akademikiem „Ikar”( ul. Akademicka 6). Rzeszów News jest patronem Rzeszowskich Juwenaliów.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama