Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

To pierwsza ogólnopolska inicjatywa, której celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych.

Konkurs umożliwi wyselekcjonowanie najlepszych i najbardziej wartościowych prac twórców przedstawiających w interesujący sposób tematy związane m.in. ze sprawami społecznymi, zdrowotnymi, religijnymi, międzynarodowymi, podróżniczymi, motoryzacyjno-sportowymi.

Tymi tematami przez 40 lat pracy w Polskim Radiu w Rzeszowie zajmował się Janusz Majka – dziennikarz i pasjonat radia. Konkurs jest formą upamiętnienia redaktora Majki, zmarłego w lutym tego roku z powodu COVID-19.

– Tato był wychowawcą i promotorem wielu młodych talentów radiowych. Pracował nad połączeniem doświadczenia radiowego z nowymi cyfrowymi formami medialnymi, które stają się dostępne dla współczesnych twórców. Konkurs jego pamięci będzie promować jakość i różnorodność form dźwiękowych oraz szacunek dla słuchacza – podkreśla Tomasz Majka, jeden z inicjatorów konkursu, syn radiowca.

Konkurs ma formułę otwartą, a udział nie jest ograniczony wiekowo. Oprócz regularnych nagród dla profesjonalnych twórców podcastów oraz nagród dla debiutantów, organizatorzy planują przyznanie specjalnego wyróżnienia dla najlepszego podcastu stworzonego przez uczniów szkół średnich.

Jednym z partnerów konkursu jest Fundacja Pomocy Szkole im. ks. Stanisława Konarskiego I LO w Rzeszowie, którego absolwentem był Janusz Majka. Dyrektor szkoły Piotr Wanat podkreśla, że Janusz Majka żył sprawami szkoły i zawsze służył jej bezinteresowną pomocą.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przez wiele lat pracował na rzecz Fundacji i kierował Klubem Absolwenta I LO w Rzeszowie. Zapisał się w pamięci naszej społeczności jako profesjonalny radiowiec, serdeczny i dobry człowiek – wspomina Piotr Wanat.

Od 1 września przyjmowane będą zgłoszenia twórców podcastów. Wręczenie nagród na uroczystej gali w Rzeszowie odbędzie się w Rzeszowie.

Konkurs im. redaktora Janusza Majki na Podcast Roku wspierają pierwsi mecenasi: Lancerto oraz BISPOL. Partnerem konkursu jest Radio 357, Patronite.pl oraz Instytut Zamenhofa. Za obsługę PR konkursu odpowiada agencja Molecule Group, a za obsługę prawną kancelaria BWW.

Patronat honorowy nad konkursem objęły wszystkie największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.podcastroku.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama