Zdjęcie: Mateusz / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

– Sterty śmieci w okolicach ulic Siemiradzkiego i Śniadeckich przy Wisłoku i przedszkolu – alarmuje Czytelnik Rzeszów News zszokowany takim bałaganem. 

 

Stolica Podkarpacia uchodzi za najczystsze miasto czyste, bo jak powtarza sam Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, sami mieszkańcy dbają o to, by był tu porządek. 

Okazuje się jednak, że z tym porządkiem różnie bywa, a i mieszkańcy nie zawsze tacy “porządniccy”, jakbyśmy chcieli. Dowód na “drugą stronę medalu” znalazł Mateusz, Czytelnik Rzeszów News. 

Mateusz pracuje w okolicy ulic Siemiradzkiego i Śniadeckich. Przechodząc tamtędy codziennie zwrócił on uwagę, że w okolicy Wisłoka jest dużo śmieci. Obszar, o którym mowa, dodatkowo graniczy z terenem przedszkola.

“Wzdłuż ogrodzenia teren jest okrutnie zaśmiecony – szklane butelki po alkoholu, puszki po piwie itp., a gdzieniegdzie śmieci można znaleźć już na terenie przedszkola, gdzie bawią się dzieci” – napisał do nas Mateusz. 

“Chyba każdemu z rodziców zależy, aby ich dziecko było bezpieczne podczas zabawy na świeżym powietrzu. Obok znajdują się budynki, gdzie swoje biura mają też różne firmy i niestety, wizytówka tego miejsca jest odstraszająca” – dodaje Czytelnik RzN. 

“Jak można pozwolić, żeby w centrum miasta był taki syf?” – pyta Mateusz. 

Okazuje się, że działka, o której mowa, należy do miasta, co potwierdza Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Rzeczywiście, teren o którym mowa jest nasz i był zaśmiecony. Bałagan uprzątnięto jeszcze w ubiegły czwartek – mówi Siwak-Krzywonos. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: