Kolejny tragiczny wypadek na podkarpackich drogach z udziałem BMW. W nocnym czołowym zderzeniu tego auta z volvo w Głogowie Małopolskim koło Rzeszowa zginął 24-letni mężczyzna.

[Not a valid template]

 

Do wypadku doszło dzisiaj po godz. 1:00 w nocy na drodze krajowej nr 9 (obwodnica Głogowa Młp.) od strony Rzeszowa w kierunku Kolbuszowej.

– BMW, którym kierował 21-letni mieszkaniec Kolbuszowej, zderzyło się z volvo. Wypadku nie przeżył 24-letni pasażer volvo. Kierowcy obu pojazdów trafili do szpitala – mówi Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 24-letni kierowca volvo, jadąc w kierunku Rzeszowa, zauważył, że nadjeżdżające z przeciwnego kierunku BMW zjechało na jego pas ruchu.

– Chcąc uniknąć zderzenia 24-latek zjechał na przeciwny pas. W tym momencie kierujący BMW wrócił na swój pas, gdzie doszło do zderzenia samochodów – informuje Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

24-letni pasażer volvo, pomimo natychmiastowej reanimacji, zginął na miejscu.

Od kierowcy BMW pobrano krew do badań, ponieważ odmówił on badania stanu trzeźwości. Krew pobrano także od kierowcy volvo, którym był mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, podobnie jak zmarły pasażer auta.

W akcji ratowniczej brały udział trzy zespoły ratownicze Wojewódzkeij Stacji Pogotowia Ratunkowego, a także strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

– Pasażer volvo został uwięziony w rozbitym samochodzie. Do jego uwolnienia niezbędny był ciężki sprzęt ratownictwa technicznego – informują strażacy OSP z Głogowa Małopolskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama