Zdjęcie: Mariusz Baran
Reklama

Rzeszowskie Kino za Rogiem Café organizuje w listopadzie warsztaty fotograficzne „One light” i warsztaty filmowe „Free speech”. 

Warsztaty fotograficzne „One light” odbędą się 18 i 19 listopada. W pierwszy dzień od 10:00 do 15:00, w drugi dzień od 10:00 do 14:00. Warsztaty poprowadzi Mariusz Baran, który fotografią zajmuje się od ponad 15 lat, zdjęcia robi do kampanii reklamowych, prowadzi warsztaty i kursy, jest nauczycielem fotografii reklamowej.

Mariusz Baran brał udział w pracach komisji konkursowych i spotkaniach fotograficznych. Swoje zdjęcia prezentował w kraju i za granicą, był uczestnikiem wielu wystaw. Od 2008 r. Baran jest członkiem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, współpracuje z markami odzieżowymi, kreatorami wizerunku, wizażystami i fryzjerami.

– „One light” to wyjątkowa okazja dla wszystkich pasjonatów fotografii, którzy chcieliby poznać tajniki pracy z modelem i jednym źródłem światła: błyskowym i ciągłym – zachęca Karolina Marciszewska, dyrektor artystyczny Kino za Rogiem Café w Rzeszowie.

Uczestnicy wykonają sesję w scenerii Kina za Rogiem Café, a po niej przy muzyce i kawie edycja zdjęć. Warsztaty są przewidziane dla 8-10 osób. Udział w nich jest płatny – 850 zł. Mile widziany własny aparat (lustrzanka lub bezlusterkowiec) i laptop. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kontakt@kzrcafe.pl, dokumenty do pobrania są na mbfotografia.pl

Zdjęcie: materiały organizatorów

„Free speech” z Bartłomiejem Żmudą

Kochasz filmy i marzysz o realizacji własnych? Masz wiele pomysłów scenariuszowych w głowie, ale nie wiesz jak je spisać i urzeczywistnić? Chcesz poznać tajniki pracy na planie? Jeśli tak, to warsztaty filmowe „Free speech” są właśnie dla ciebie. Odbędą się w dniach 24-25 listopada. W pierwszy dzień od godz. 18:00 do 21:00, w drugi od 10:00 do 20:00.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Warsztaty poprowadzi nagradzany reżyser Bartłomiej Żmuda, doceniony przez The New York Times. Warsztaty są dla osób zainteresowanych tworzeniem filmów, teledysków, czy influencerskich nagrań do internetu. Każdy na zakończenie zajęć otrzyma certyfikat z obsługi sprzętu i profesjonalnej rejestracji obrazu oraz dźwięku na planie filmowym.

Udział w warsztatach jest płatny – 300 zł od osoby. Warsztaty przewidziane są dla 15 osób. Odbędą się one, jeżeli zbierze się co najmniej 9-osobowa grupa. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, adres, numer telefonu) na adres mailowy: kontakt@kzrcafe.pl oraz opłacenie warsztatów.

Bartłomiej Żmuda, który poprowadzi zajęcia, jest autorem filmów krótkometrażowych, jak „Barbakan”, które zdobyły wyróżnienia m.in. Grand Prix w Teheranie, Grand Prix w Bukareszcie, Nagrodę Publiczności w Pekinie czy Rio de Janeiro. Jego film dokumentalny „5 Dni Lęku” został wybrany przez The New York Times do serii Op-Docs 2022.

Natomiast najnowsza produkcja Bartłomieja Żmudy, dokument pełnometrażowy „Bóg i Wojownicy Lunaparków” wygrał Nagrodę im. Macieja Szumowskiego na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodę Dziennikarzy na 41. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2022.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama