Zdjęcie: Materiały Komitetu Wyborczego PiS
Reklama

– To bardzo ważna inwestycja dla miasta – mówi Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. Nadal nie ma wiaduktu łączącego ulice Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Ratusz twierdzi, że inwestycja jest opracowywana. 

Osiedla Franciszka Kotuli, Krakowska-Południe i Kmity łączy ul. Wyspiańskiego, którą duża część mieszkańców codziennie dojeżdża do centrum. Jezdnia jest wąska, przecina ją przejazd kolejowy w rejonie ul. ks. Jałowego, w godzinach szczytu tworzą się tu korki.

Już od kilku lat mówi się o budowie wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej, który miałby upłynnić ruch w centrum miasta. Nie raz wnioskowali o to radni Platformy Obywatelskiej, czy PiS.

Ci drudzy, na czele ze swoim kandydatem na prezydenta Rzeszowa, posłem Wojciechem Buczakiem, w czwartek ponownie upomnieli się o budowę wiaduktu. – To bardzo ważna inwestycja dla Rzeszowa, szczególnie dla osiedli położonych wzdłuż linii kolejowej – mówił Wojciech Buczak. 

Skrytykował ratusz za to, że do tej pory wiaduktu nie wybudowano. – Teraz o tej inwestycji trzeba myśleć kompleksowo i wiadukt poprowadzić w przyszłości także w kierunku południowym – aż do ul. Podkarpackiej – uważa poseł PiS.

Robert Kultys, radny PiS, z kolei wypomniał ratuszowi, że budowa wiaduktu jest już bardzo opóźniona.

– Niedługo ruszy budowa kolei aglomeracyjnej. Wzdłuż torów będzie budowane centrum serwisowe dla pojazdów kolei – przejazd na ul. Jałowego będzie cały czas zamknięty, a to oznacza problemy z dotarciem do zachodniej części Rzeszowa, co zresztą już jest odczuwalne – twierdzi Kultys.

Zdjęcie: Materiały Komitetu Wyborczego PiS

Miasto odpowiada: o budowie wiaduktu nie zapominamy. Miałby on mieć dwie jezdnie i cztery pasy ruchu. Wiadukt rozpoczynałby się na wysokości dawnego targowiska przy ul. Wyspiańskiego i ciągnąłby się prosto aż do ul. Hoffmanowej, przecinając tereny firmy Zelmer.  

Inwestycja szacowana na ok. 60 mln zł jest zapisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Miasto ma też gotową koncepcję inwestycji. Trwają również prace nad uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie, o co lubią się gardłować politycy PiS. Termin budowy wiaduktu jest jednak dość odległy – rok 2026.

Urzędnicy twierdzą, że największą przeszkodą w przyspieszeniu prac nad inwestycją są jednak przeciągające się rozmowy z wojskiem – właścicielem części terenów przez które przebiegałby wiadukt.

– Rozmowy są trudne, ponieważ mówimy o terenach zamkniętych, które podlegają zupełnie innym przepisom. Decyzję w tej sprawie musi wydać także Ministerstwo Obrony Narodowej – twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Poza tym, ratusz uważa, że budowa wiaduktu powinna uwzględniać potrzeby przyszłych mieszkańców bloków, które miałyby powstać na „pozelmerowskich” działkach. Od lat interesują się nimi deweloperzy. – Zjazd z wiaduktu powinien być także do przyszłych bloków. Trzeba stworzyć koncepcję urbanistyczną dla całego terenu – uważa Chłodnicki. 

Ratusz twierdzi, że politycy PiS, upominając się o budowę wiaduktu, nie wiedzą, że miasto pracuje nad inwestycją. – Radni, mimo wszystko, powinni to wiedzieć – mówi Maciej Chłodnicki. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Typowe Januszowe przedwyborne zapalenie dupy, panie Buczak, polecam wziąć czopki Ruskorex.
  „przecina ją przejazd kolejowy w rejonie ul. ks. Jałowego, w godzinach szczytu tworzą się tu korki.” – jak i na 80% dróg w mieście. Pisiory tylko szukają metody żeby się dostać do koryta, próbując omamić ludzi, wmawiając im że to dla ich dobra, tylko szkoda że się to logiki nie trzyma. Nawet jak powstanie wiadukt (którego PIS i tak nie przyspieszy – taka ot okazja na rzucanie kiełbasą wyborczą) to ludzie będą stać na nim w korku, więc dużo to nie zmieni, żeby coś się zmieniło to trzeba wyprowadzić część ruchu drogowego poza centrum, nazywają to obwodnicą. Tak się składa że miała taka powstać na południu, która dużo by odciążyła centrum, niestety dzięki PIS możemy się z tym pożegnać. Mam nadzieję że nie zniszczą już powstającej północnej części obwodnicy od ul.Rzecha w kierunku Krakowa. W skrócie panie Buczak – to się nazywa Hipokryzja.

 2. Możliwe że i tą inwestycję blokował przez lata a przy kampanii się upominają..tą partię tworzą tacy ludzie- od prezia aż po zwykłego szarego członka partii- zakłamani i tworzący własną rzeczywistość..

 3. a jak sobie wyobrażasz zwiększanie przepustowości rzeszowskich arterii?
  myślisz że wyburzą dziesiątki budynków wzdłuż ulicy żeby poszerzyć?
  Zobacz jak w krakowie rozwiązuje się problemy komunikacyjne, co chwilę wiadukty i estakady i to działa. Oni nie narzekają że gęsta zabudowa, tylko robią

 4. Nie -nie o tej inwestycji już myślano duzo wcześniej bo już w latach gdzieś 1933- aby usprawnić ruch w układzie : wschód/ zachód bo już wtedy wiedziano że jedna droga w tym układzie w mieście mimo że było małe za kilka lat spowoduje kociokwik.
  Minęło 85 lat no i drgnęło oby szybko rozpoczęto inwestycje.

 5. Ferenc odbił się od wojska, które nie chciało oddać ani metra swojego terenu pod czteropasmówkę. Temat ucichł.
  Teraz Buczak przypomniał sobie o wciśnięciu takiej arterii pomiędzy gęstą zabudowę, przedszkole i dwie szkoły bo wybory. Jest populistycznym szkodnikiem i tyle.

 6. Nie kulą w płot tylko popatrz na załączoną mapę.
  A argument anty-PiS jak najbardziej, bo cały PiS powinien zostać zlikwidowany a komuchy, które go tworzą pozamykani w ośrodkach specjalnej troski.

 7. Ty to chyba masz problemy z prostatą…w każdym komentarzu wspominasz o pisuarze.
  Bladyś….odlej się. Gdzie wyliczanka? Pan Tadeusz nie dostarczył gotowca?

 8. Nudzisz chłopie lub kobieto.
  Nic innego nie potrafisz wymyślić? Tak ograniczony repertuar?
  Napisali ci to i nauczyli robić „kopiuj – wklej”
  Gratulacje!

 9. Bardzo ważna inwestycja codziennie są tam korki rano i zamknięcie torów o godz. 7.50 tragedia. Ta inwestycja była planowana w latach 70-tych, wstyd przy takim budżecie.

 10. Czy naprawdę myślisz, że katoliccy talibowie z PiSZPR wyburzą kamienicę należącą do czarnosukienkowej mafii kościelnej, znajdującą się naprzeciwko budynku stacji Staroniwa?

  No właśnie…

 11. Cytat:
  „Ministerstwo: Obwodnica jest niezbędna

  Naukowcy wskazują, że budowa obwodnicy poprawi komfort dojazdu do pracy mieszkańców gmin zlokalizowanych na południe od Rzeszowa, szczególnie tych z okolic Boguchwały i Tyczyna oraz samych mieszkańców Rzeszowa …

  … miasto w ub. r. nie dostało unijnej dotacji w wysokości 277 mln zł, ponieważ wojewoda EWA LENIART (PiS) nie wydała pozwolenia na budowę drogi, a bez tego dotacja nie mogła być przyznana.”

  źródło:
  https://rzeszow-news.pl/projektant-obwodnicy-poludniowej-wojewoda-dziala-szkode-rzeszowa/

 12. Pis juz lepiej niech nic nie robi, wystarczy że zablokowali południową obwodnicę Rzeszowa. Osobiście im za to podziękuję w wyborach za to że codziennie muszę stać w korkach

 13. „… nie ma wiaduktu łączącego ulice Hoffmanową i Wyspiańskiego.”
  „… mówi się o budowie wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanową …”
  „… radni Platformy Obywatelskiej, czy PiS.”

  Tragedia.

 14. Owa inwestycję to nie wymysł PIS lecz ratusza.
  Oczywiście, jak to w wypadku ratusza, ma być realizowana w takim odległym terminie, że praktycznie chyba nigdy nie powstanie.
  Ale ty wiesz że winny jest PiS.

 15. ” o co lubią się gardłować politycy PiS”
  Pani Joanno, skąd ta pogarda do innej formacji politycznej?
  Pani reprezentuje portal informacyjny czy swoje własne sympatie polityczne?

 16. Jak można nie zauważyć że ratusz od lat opowiada o inwestycjach … I na tym się kończy. Mamy wizualizacje i tereny pod inwestycje tylko inwestycje szczątkowe. Fontanna, kładka i most. Miasto wojewódzkie nie ma lodowiska, akwaparku, centrum naukowego, centrum komunikacyjnego czy muzeum sztuki wspolczasnej. Nie ma planow zagospodarowania. Ma za to 60% terenow rolnych, haldy węgla w śródmieściu, i opowiesci ze rzeszow sie rozwija i musi rozwijac.

 17. Prezydent to prezydent jednego człowieka i to jego inwestycje są dla niego najważniejsze, co mu podsunie to podpisuje… Obecny czas to nadzieja na zmianę i usunięcie długoletnich koneksji…

 18. Z inwestycjami trzeba poczekać do wyborów. Jak wykopie się pisuarów to inwestycje będą mogły w końcu ruszyć. Po co teraz rozpoczynać i coś planować jak i tak wszystko będzie blokowane przez pisuar.

Comments are closed.