Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Twarde lądowanie Wojciecha Buczaka i PiS. Drugiej tury wyborów na prezydenta Rzeszowa nie będzie. I to nie jedyna powyborcza gorzka pigułka, którą PiS będzie musiał prawdopodobnie przełknąć.

W poniedziałek rano na placu Wolności Wojciech Buczak pogratulował Tadeuszowi Ferencowi zwycięstwa w pierwszej turze niedzielnych wyborów na prezydenta Rzeszowa. – Szacunek. Wynik bardzo dobry – mówił Buczak o wyniku Ferenca. Buczak te słowa wypowiadał w otoczeniu kandydatów PiS do Rady Miasta.

Oficjalne wyniki wyborów nie są jeszcze znane, ale już wiadomo, że drugiej tury nie będzie. – To zaskakujące, bo w kampanii wyborczej [Tadeusza Ferenca] nie było tak naprawdę pomysłu na przyszłość – uważa Wojciech Buczak.

Tadeusz Ferenc już wie, że może świętować. – Wynik uważam za bardzo dobry. Dziękuję wszystkim tym, którzy brali udział w wyborach, a przede wszystkim tym, którzy głosowali na moją skromną osobę. Zobowiązuje mnie to do ciągłej i zdecydowanej pracy na rzecz naszych mieszkańców – mówił w poniedziałek w ratuszu Tadeusz Ferenc.

Podziękował także Wojciechowi Buczakowi za dżentelmeńską dyskusję podczas kampanii wyborczej. – Były czasem stwierdzenia kłamliwe, ale mu to po prostu wybaczam – mówi Ferenc.

PiS po dotkliwej przegranej liczy na to, że chociaż w 25-osobowej Radzie Miasta Rzeszowa uda mu się zdobyć większość. Tu jednak też może przyjść rozczarowanie. Choć oficjalnych wyników jeszcze nie ma, to pierwsze układanki wskazują, że PiS będzie miał 9 radnych – o jednego radnego mniej niże w poprzedniej kadencji. 

Na porażce PiS zyska prawdopodobnie proprezydencki Rozwój Rzeszowa – powiększy swój klub z 11 do 12 radnych. Swój wynik sprzed czterech lat (czterech radnych) powtórzy prawdopodobnie Platforma Obywatelska, która w tegorocznych wyborach startowała pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. 

Rozwój Rzeszowa ponownie zawiąże koalicję z PO. 

Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Raczy Pan żartować, przez ostatnie 4 lata jednym tchem można wymienić cała listę inwestycji: drogę wylotowa na tyczyn,na trzebiwnisko (byc moze poprzednia kadencja), na boguchwale, nowy most, basen, pięknie zrobione bulwary, infrastruktura na projektancie, deptak 3maja, łącznik do s19, pełno lokalnych dróg, system komunikacyjny, nowe autobusy, przystanki, itd, to co na teraz przychodzi mi do głowy.. naprawde Pan tego nie widzi? Czy moze od miesiąca w Rzeszowie na studia pan sie pojawił 😉

 2. Oj tutaj się mylisz bo to miasto najbardziej współpracuje z lotniskiem , a teren gdzie się znajduje to tylko miejsce i nic poza tym , wójt trzebowniska nie ma pojęcia o niczym . W sprawie budowy autostrad to powinieneś wiedzieć że gdyby nie wybudowane łączniki główne miasta to nie było by możliwości dojechania.
  Co do uczelni , panie szanowny gdy miasto się rozwija np. dolina lotniskowy czy inne firmy związane z kierunkami na uczelniach to również i one ulegają rozwojowi dzięki czemu uczelnia może uzyskać dofinansowanie aby dostosować kształcenie to warunków jakie stwarzają firmy w mieście. Dlaczego siedziba byłej WSAiZ-u przeniosła się z Przemyśla do Rzeszowa ?? Dlaczego kierunek medyczny powstał , tak sam od siebie ???
  Pod jakim aspektem stawiasz że w Rzeszowie baseny są słabe ,stadiony ?? Budowa basenu na ul.Matuszczaka, budowa centrum lekkoatletycznego , baseny na Rosirze .
  Podaj przykład budowy wieżowców bez ulic hahahah

 3. Chwila – w tym czasie mieszkałem na Staszica i to nie w drewnianej budzie a w kamienicy murowanej w latach 1948-1949: O !
  Fakt były drewniane ale murowane też stały nie wspominam o tych murowantch 200 lat wczesniej .

 4. No jak se przypominam racja – jeszcze sporo chałup drewnianych w latach 50-tych stało
  A jak by jeszcze te ronda zamieniły się na węzły wielopoziomowe to by był sukces na następne stulecia ; O !
  I faktycznie w annałach Rzeszowa był by jak Król ; O !

 5. Co tam Refuler – ciuchy gumowe / buty gumowe do szyi / czerpak – taczki – łopata i sru mozna jechac z robotą bo jak bedziemy czekac zanim to Koromysło dojedzie nad zalew to bedzie znowu Pikus
  A Wisłok nie czeka wali codziennie mułem równo i odkłada przy wrotach
  Dlatego zacząć trzeba już jutro ręcznie ; O !

 6. Dopisz jeszcze w ostatniej kadencji: Przyłączenie Bzianki, Miłocina, Matysówki. Wydanie pozwolenia na Res Tower, Capital Tower, Resovia Office, Res Tower (90m wysokości), uzbrojenie Dworzyska na terenie miasta, uzdatnianie wody OZONEM.

 7. Sorki, ale ja nie jestem przychodnią lekarską. Jeżeli szukasz pomocy w leczeniu własnej hipokryzji to musisz udać się do specjalisty, który Ci w tym pomoże.

 8. O następne kilka tysięcy hektarów ziemi ornej 🙂
  Kiepsko kombinujesz, w Bieszczady? Przecież to blisko, na piechotę wrócą. Idź na całość, Workuta i Kołyma czeka.

 9. Przed nim było 12 pieter (czyli około 36 metrów)
  Po 16 latach prezydenckich rządów, rzeszowscy budowlańcy doszli do 50 metrów.
  Czyli niecały metr na rok kadencji miłościwie nam panującego.
  To nie jest zbyt innowacyjne i imponujące tempo 🙂

 10. Emocje wyborcze wygasną podobnie jak kac czy rozczarowanie minie a trzeba dalej funkcjonować z tym co jest.. Czas ucieka ale z to zadłużenie gminy miasta Rzeszów narasta tak szybko i szybko nie ustąpi.Można dalej szaleć propagandowo i wyzywać przeciwników politycznych ale bez środków finansowych z zewnątrz gminę,miasto Rzeszów czeka stagnacja.Bo samą propaganda z czasów PRL nie wybudujemy obwodnicy ani północnej ani południowej nie mówiąc o dokończeniu najważniejszej dla mieszkańców miasta – Wisłokostrady.O kolejce jednotorowej, aquaparku czy wodach termalnych przypomną sobie kandydaci przy następnych wyborach.

 11. 8 lat PO rządziło i nic nie ruszyło z kolejką, teraz rządzi PIS i coś tam delikatnie ruszyło.
  (Ola troszkę więcej kultury a wtedy przyjemniejsza jest rozmowa 🙂 )

 12. Wojciech „Blackhawk” Buczak. Aby mówić o wiarygodności tego Pana trzeba przypomnieć sobie kilka faktów. Pan Buczak jest ekspertem od lotnictwa i od marca ma dodatkową pracę- jest wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Nardodowej. To jak modernizowana jest nasza armia, jak wojsko unowocześnia się sprzęt pozostawiam samodzielnej ocenie.

  W październiku 2016 roku do PZL w Mielcu zjechała się elita- Pani Premier Szydło, minister obrony Narodowej Pan Macierewicz i ekspert od spraw lotnictwa Pan Wojciech „Blachawk” Buczak. Miłych i pięknych słów było wiele, zawarto umowę „od początku nieaktualną”

  „Dzisiaj możemy powiedzieć, że mieleckie zakłady są chlubą Polski! – powiedziała premier.

  Nie możemy dłużej czekać. Potrzebujemy sprzętu dla polskiej armii, sprzętu nowoczesnego, bezpiecznego, bo idzie o życie żołnierzy i też liczy się rachunek ekonomiczny – mówiła premier Szydło.

  Premier podziękowała również wszystkim osobom, które angażowały się w to, aby zakład w Mielcu mógł przetrwać trudne okresy, wymieniając m.in. marszałka Władysława Ortyla, wojewodę Ewę Leniart czy europosła Tomasza Porebę, parlamentarzystów spośród których obecny był Wojciech Buczak, również niezwykle zaangażowany w działalność na rzecz polskich producentów śmigłowców.

  Ten łańcuch ludzi dobrej woli, który się wokół tego zakładu utworzył, sprawił, że dzisiaj możemy mówić o dobrej przyszłości tego zakładu – powiedziała premier Szydło.”
  —-
  To było w 2016 roku teraz jest już prawie 2019 i z racji tego że Pan „Blackhawk” Buczak przez panią premier był wymieniony jako element „łańcucha ludzi dobrej woli” zadono mu pytanie na temat „umowy od początku nieaktualnej”.
  —-

  Obietnice składane w Mielcu są aktualne, ale nie są spełnione. Nie można powiedzieć, że były złożone w sposób nieuczciwy, nieprawdziwy, w sposób niezgodny z wewnętrznym przekonaniem – relacjonował Buczak.

  Byłbym nieuczciwy gdybym powiedział: deklaruję, obiecuję, już to się stanie. Takie deklaracje padały, były szczere i prawdziwe. Nie zostały zrealizowane z powodów obiektywnych – mówił Buczak

  To ja już się gubię, minister mówi że umowa była od początku nieaktualna, Pan „Blachawk” Buczak mówi że obietnice są aktualne ale na koniec dodaje że nie zostały zrealizowane… Dla mnie dla wyborcy ważna jest wiarygodność kandydata, Pan Buczak już swoje w Mielcu naobiecywał teraz przyszedł czas na Rzeszów. CO DO POWIEDZENIA MA PAN BUCZAK 500 pracownikom wyrzuconym z pracy z PZL MIELEC po tym jak ministerstwo obrony narodowej ( przypomnę -pan „Blackawl” Buczak jest wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej) nie kupiło w Mielcu ani jednego śmigłowca ?

  A TERAZ CZEKAM NA ODMULENIE ZALEWU 🙂

 13. Przenośnia to trudne pojęcie i ciężko czyta się takie teksty, ale gdy Ferenc pierwszy raz obejmował urząd to bloki miały do 12pięter, a za jego kadencji przekroczona została granica 50m wysokości i za jego kadencji najprawdopodobniej dobije a może nawet przekroczy 100m wysokości

 14. Most Mazowieckiego nie jest w granicach miasta? Rozbudowa oczyszczalni (nie mówię o spalarni)? Sikorskiego do Tyczyna? IX Dywizji? Dworzec Podmiejski? Remont Kwiatkowskiego? Poszerzenie Podkarpackiej? Park Papieski? Trasy rowerowe na Bulwarach? Ty chyba przez 4 lata w Rzeszowie nie byłeś?

 15. Cały rozwój lotniska i strefy Jasionka oraz terenów gmin ościennych to nie jest zasługa Pana Ferenca. Podobnie budowa autostrady czy w przyszłości S19 – są to inwestycje centralne. Również inwestycje uczelni to też nie jest zasługa Pana Ferenca. Proszę zobaczyć stadiony, lodowisko czy baseny w Rzeszowie. Jak na miasto wojewódzkie najgorzej w kraju. Proszę zobaczyć jak buduje się wieżowce w mieście i nowe osiedla bez nowych ulic ( wiele przykładów) co powoduje coraz większe korki. Podstawowa zasługa prezydenta to utrzymanie czystości – należy przyznać iż Rzeszów jest czystym miastem. Poza tym w ostatnich 4 latach to dość trudno wymieniać nowe inwestycje …..które są wyłączną zasługą miasta…..

 16. Od 20 lat czekam na obiecana kolejkę co to nad ziemią ma wozić mieszkańców.
  Szansa na jej powstanie jest zerowa, ale zawsze znajdzie się jakiś człowiek który da się na to nabrać.

 17. Buczak powiedział że to on załatwił odmulanie zalewu Rzeszowskiego- czekam z niecierpliwością bo za rok wybory parlamentarne. Będziemy się bacznie przyglądać zalewowi, jego stanowi i postępami prac a jeśli to była kiełbaska wyborcza pod wybory samorządowe to przy urnie wystawimy za rachunek. Czekam aż uroczyście Buczak będzie wodował na zalewie „Refuler do odmulania” rozbijając o niego butelkę szampana nadając mu imię Blackhawk na cześć śmigłowców które obiecywał kupić w PZL Mielec („zawieranie umowy od początku nieaktualnej”).

 18. Dla mnie Ferenc jest jak Kazimierz Wielki. Ferenc zastał Rzeszów drewniany, a zostawił murowany. Jest drugim zaraz po Lubomirskich najlepszym gospodarzem tego miasta w całej jego historii.

 19. 10/10
  W przyszłym roku pożegnamy Panią Leniart. Wojewodę przydziela partia rządząca w przyszłym roku, gdy PIS odejdzie od władzy podziękujemy Pani Leniart.

Comments are closed.