Reklama

Policjanci z Łańcuta zatrzymali 19-latka. Młody mężczyzna groził przechodniom przedmiotem przypominającym broń. Napastnik został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Policjantów zawiadomił jeden z pokrzywdzonych. Z jego relacji wynikało, że wieczorem na ulicy w Łańcucie trzej przechodnie zostali zaczepieni przez mężczyznę, który skierował w ich kierunku przedmiot przypominający broń palną, a następnie zażądał od nich pieniędzy.

Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, w trakcie której pokrzywdzeni wytrącili broń z rąk napastnika i uniemożliwili mu ucieczkę. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy łańcuckiej komendy. Policjanci zatrzymali podejrzanego, zabezpieczyli dowody i broń gazową, oraz ustalili świadków zdarzenia.

Okazało się, że tego samego dnia około godz. 20 w Rakszawie miało miejsce podobne zdarzenie. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany zaatakował mężczyznę, grożąc mu i uderzając go, zażądał pieniędzy.

19-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. Młody mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: