Zdjęcie: materiały prasowe

Gibbs, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów hip-hopowych w Polsce, wystąpi na 29. Rzeszowskich Juwenaliach. 

„11 maja na scenie zagości Gibbs! „A ja lubię ten stan jak śmiech i parę promieni słońca” – słowa, które idealnie opisują atmosferę, jaką stworzymy podczas tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów!” – zapowiedzieli w środowy wieczór organizatorzy.

 

Gibbs dołączył do czterech wcześniej ogłoszonych już artystów, którzy wystąpią na hip-hopowej scenie 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Jak już informowaliśmy, na imprezie wystąpią: Paluch, SmolastyPRO8L3M Żabson.

Gibbs to pseudonim Mateusza Przybylskiego, urodzonego w Kłobucku producenta i rapera. Gibbs należy do składu Fonos oraz jest jednym z założycieli studia Dopehouse. To były członek Ganja Mafii, którą współtworzył jako producent od 2013 do 2016 roku.

Gibbs debiutował w 2012 roku. W 2014 roku wspólnie z Kalim wypuścił „Sentymentalnie”. Płyta w całości wyprodukowany była przez Gibbsa. Album dotarł do drugiego miejsca zestawienia OLiS, zdobył status złotej płyty, a następnie platynowej.

W 2017 roku ukazała się nagrana z Sariusem EP-ka „Czasem”. Kolejnym efektem ich współpracy była płyta „Anithype”, która zajęła szóste miejsce na liście OLiS oraz pokryła się złotem. Kolejny wspólny album Gibbsa oraz Sariusa uzyskał status platynowej płyty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W 2019 r. światło dzienne ujrzał materiał Kacpra HTA oraz Gibbsa  – „Iluzja”. Będąc członkiem grupy Fonos wydał płyty „Lidokaina” oraz „Mantra”. „Likodaina” znalazła się na 9. miejscu listy OLiS, a „Mantra” trafiła na pierwsze miejsce.

Solowy debiut Gibbsa „Czarno na białym” ukazał się w 2021 roku. Album zdobył status złotej płyty.

Trzy sceny na juwenaliach 

Na scenie głównej dotychczas ogłoszono koncerty: Lady PankKayahDarii ZawiałowKwiatu Jabłoni Golec uOrkiestra, a na scenie One Stage na razie wiemy o występie Tribbs’a

29. Rzeszowskie Juwenalia odbędą się w dniach 10-11 maja na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Ich organizatorem są: PRz, WSPiA, samorządy studenckie obu uczelni i Brend Group.

Bilety i karnety do kupienia na stronie: ebilet.pl. Za darmo na juwenalia mogą wchodzić dzieci do 12. roku życia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama