Policjanci i strażacy wznowili poszukiwania 17-latka, który 5 maja wskoczył do Wisłoka w Rzeszowie. Funkcjonariusze podejrzewają, że w rzece mogła utonąć także 18-letnia zaginiona Paulina Szczygieł.
Strażacy poszukują 17-latka i 18-latki na Wisłoku od rzeszowskiej zapory do Mostu Lwowskiego. – Do akcji wykorzystujemy ponton – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik Straży Pożarnej w Rzeszowie.
– W akcji bierze udział także pies wyszkolony do wykrywania ludzkich zwłok, który znajduje się na strażackim pontonie – dodaje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.
Policjanci przeczesują także brzegi Wisłoka. Poniedziałkowa akcja dotyczy nie tylko poszukiwanego 17-latka, który 5 maja, uciekając przed policjantami, wskoczył do Wisłoka w okolicach Mostu Lwowskiego, ale również 18-letniej Pauliny Szczygieł z Rzeszowa, która zaginęła także 5 maja. Młoda kobieta wyszła z domu pod nieobecność rodziców i już potem nie wróciła.
– Sprawdzamy zapisy z kamer. Jedna z nich zarejestrowała sylwetkę osoby podobnej do zaginionej 18-latki. To było w godzinach nocnych w dniu zaginięcia kobiety. Na filmie widać, jak jakaś osoba idzie w okolicach Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej w kierunku zapory – twierdzi Adam Szeląg.
Policja podejrzewa, że Paulina Szczygieł także mogła utonąć w Wisłoku. Poniedziałkowa akcja poszukiwawcza ma trwać do godz. 19:00, o ile do tego czasu policjanci i strażacy nie znajdą 17-latka i Pauliny Szczygieł.

(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Zaginął w styczniu, odnalazł się w leśnej ziemiance. Niezwykły finał poszukiwań 37-latka [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/zaginiony-ziemianka-kpp-jaroslaw-218x150.jpg)
![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)



![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)






![Rusza budowa obwodnicy Tyczyna za niemal 57 mln zł. To brakujące ogniwo trasy pod Rzeszowem [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/obwodnica-tyczyna4-218x150.jpg)
![Aquapark i “Park Przyszłości” w Rzeszowie. Miasto rusza z konsultacjami ws. inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-rzeszow3-218x150.jpg)
![Odnowiona hala sportowa w Rzeszowie już otwarta. Inwestycja kosztowała 450 tys. zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hala-sportowa-sp16-rzeszow-218x150.jpg)
















![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Problem kierowców na ul. Krakowskiej. Jazda na suwak tylko w teorii [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/unnamed-218x150.jpg)
![Technologia jak z filmu Sci-Fi przy tunelu na S19 w Babicy [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hhh-218x150.jpg)



