„Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny”- piszą organizatorzy „Światełka dla nauczycieli”, które odbędzie się w środę (17 kwietnia) przed I LO w Rzeszowie.
W poniedziałek (15 kwietnia) rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli w polskich szkołach, także w Rzeszowie, gdzie pojawiły się już pomysły, w jaki sposób pedagogom zrekompensować straty za udział w strajku, bo z tego tytułu nie dostaną wynagrodzenia.
Premier RP Mateusz Morawiecki zaprasza Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych do udziału w “okrągłym stole”, ale dopiero po świętach wielkanocnych. ZNP chce rozmów o podwyżkach dla nauczycieli jeszcze w tym tygodniu.
– Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji – mówił w poniedziałek Sławomir Broniarz, szef ZNP.
Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, w poniedziałek w TVN24 stwierdził, że rząd PiS doszedł już „do granic możliwości polskiego budżetu”. W wielu polskim miastach odbywają się pikiety solidarnościowe z nauczycielami. W Rzeszowie odbyły się już dwie – w minioną sobotę oraz tydzień temu, w poniedziałek.
Trzecia pikieta w Rzeszowie pod hasłem “Światełko dla nauczycieli” odbędzie się w najbliższą środę (17 kwietnia) przed I Liceum Ogólnokształcącym (ul. 3 Maja) o godz. 18:00.
„Stańmy wspólnie w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami: My Obywatele – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny. Stańmy wspólnie, bo tylko razem mamy szansę na prawe i sprawiedliwe państwo. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła!” – piszą organizatorzy wydarzenia.
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)











![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)








![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)