Plany są, ale decyzji, kiedy rozpocznie się budowa nowych żłóbków, brak. Powód? Brakuje pieniędzy.
Drabinianka i Budziwój, to dwa rzeszowskie osiedla, które stale się rozbudowują. Już mieszka tam dużo rodzin z małymi dziećmi. Dlatego rodzice pytają o żłobki.
“Miał być żłobek przy nowej szkole nr 37 na ulicy Kwiatkowskiego, ale cisza na ten temat. Otwarcie planowane było na wrzesień 2023 r. Kolejna placówka miała się otworzyć na ul. Strzelców, i również cisza. Na osiedlu naprawdę brakuje żłobka” – sygnalizuje nam Agnieszka, Czytelniczka Rzeszów News. “Miały pojawić się dwa, a tu nic się nie dzieje”.
Przygotowania do budowy nowego żłobka na Drabiniance już się rozpoczęły. Miasto ma już opracowaną dokumentację.
– To będzie żłobek z sześcioma oddziałami, dla 190 dzieci. Sam budynek będzie miał 1800 metrów kwadratowych, powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Z kolei na osiedlu Budziwój ma powstać żłobek i przedszkole. Budynek jeszcze nie został zaprojektowany. Ale założenie jest takie, że w żłobku będzie miejsce dla 178 dzieci, a w przedszkolu 175 miejsc.
Takie są plany. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace budowlane.
– Trwają przygotowania do projektu przyszłorocznego budżetu miasta. Działamy w trudnych warunkach. Pieniędzy jest mniej, a jednocześnie toczą się inne inwestycje edukacyjne, na które również trzeba znaleźć pieniądze – dodaje Artur Gernand.
Rozpoczyna się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Skrajnej na Staromieściu, przy I LO powstaje hala sportowa, a za rok planowane jest otwarcie nowej hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Towarnickiego.
Projekt przyszłorocznego budżetu miasta powinien być gotowy w połowie listopada.
(la)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)
![Ogień strawił halę producenta mebli dziecięcych cenionych przez celebrytów. Hala przed i po pożarze [ZDJĘCIA] pożar bellamy](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-20-218x150.jpg)
![Wielki pożar hali produkcyjnej na Podkarpaciu. Dach runął w ogniu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-osp-bukowsko-3-218x150.jpg)





![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-218x150.jpg)




![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)










![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Rzeszów gra z 34. finałem WOŚP. Ekstremalnie, kolorowo i gorąco, chociaż pogoda nie rozpieszcza [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wosp-rzeszow-05-218x150.jpg)
![Skład PKP Intercity Szczecin – Rzeszów wpadł na osobówkę. Potem w auto uderzyła kolejna lokomotywa [ZDJĘCIA] pkp intercity relacji szczecin - rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wypadek-czytelnik-kolejowy-portal-218x150.jpg)





![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-324x235.jpg)