Psychologa na miejscu oraz pomoc psychologiczną w trzech poradniach zapewnia miasto Rzeszów. To reakcja ratusza na śmierć 3-latka w żłobku “Puchatek”.
– Już we wtorek dyrekcja żłobka rozesłała do rodziców, dzieci oraz ich opiekunów informacje, że w placówce mogą otrzymać pomoc psychologa – od godz. 7:00 do 14:00 – mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Ponadto miasto uruchomiło pomoc psychologów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 przy alei Rejtana oraz w poradni przy ulicy Hetmańskiej. Do poradni trzeba wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę. Pomoc uruchomiono także w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej przy uli. Skubisza.
– Pomoc będzie udzielana tak długo, jak będzie taka potrzeba – słyszymy w ratuszu.
Prokuratura zabrania mówić
O samej tragedii w miejskim żłobku “Puchatek” przy ul. Podwisłocze na osiedlu Nowe Miasto urzędnicy nie mogą się wypowiadać, zabronili im tego prokuratorzy. Zakaz wypowiadania się ma także rzeszowska policja.
Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 3-letniego chłopca w środę przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Chłopiec zmarł w “Puchatku” we wtorek, 11 lipca. Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że dziecko zakrztusiło się winogronem.
W najbliższy czwartek, 13 lipca, odbędzie się sekcja zwłok 3-latka. Prokuratura na razie nie ujawnia swoich pierwszych ustaleń po wtorkowym dramacie. Tłumaczy to dobrem śledztwa i dobrem rodziców, którzy stracili synka.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl



![Pijani rodzice za kierownicą na Podkarpaciu. W autach wieźli małe dzieci [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pijani-rodzice-kierowcy-218x150.jpg)
![23-latka postrzelona przy odbiorze mieszkania w Rzeszowie. Ruszył proces apelacyjny ws. usiłowania zabójstwa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/strzaly-siemiradzkiego1-218x150.jpg)

![Młoda sarenka wpadła do głębokiej pułapki. Odkryta studzienka czekała na ofiarę [ZDJĘCIA] sarenka w studni](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/sarenk-05-e1781550382248-218x150.jpg)

![Kolizja na autostradzie. Dostawczak próbował “wylecieć” wyjściem ewakuacyjnym z A4 [ZDJĘCIA] dostawczak kolizja a4](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-z-barierami-02-e1781289140225-218x150.jpg)
![Nowoczesne domy też płoną. Strażacy uratowali uwięzione w dymie pieski [ZDJĘCIA] małe pieski dwa uratowane przez strażaków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozara-domu-pieski-08-02-218x150.jpg)




![Burza wokół konsolidacji szpitala w Mielcu z USK w Rzeszowie. Radni zamknęli się przed protestującymi [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szpital-mielec2-218x150.jpg)

![Mieszkańcy Rzeszowa mają dość. Po latach obietnic wyszli na tory i żądają bezpiecznego przejścia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/tory-zawiszy-rzeszow5-218x150.jpg)




![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)








![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Szkoła w Rzeszowie za 20 milionów gotowa. Teraz czas na odbiór inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szkola-Podstawowa21Rzeszow-2-218x150.jpg)
![Wyścig smoczych łodzi na Wisłoku. Uniwersytet Rzeszowski pokonał Politechnikę Rzeszowską [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/wioslarstwo1-218x150.jpg)
![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)








