Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Anna Czenczek i Alicja Rega
Reklama

14-letnia Alicja Rega, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, wygrała krajowe eliminacje do konkursu Eurowizja Junior 2017, który w listopadzie odbędzie się w Tibilisi w Gruzji.

Alicja Rega podczas niedzielnego finału zaśpiewała utwór pt. „Mój dom” do słów i muzyki Marka Kościkiewicza.

O występ na dziecięcej Eurowizji 2017 stanęło dziesięcioro młodych muzyków. Na scenie , oprócz Alicji Regi, zaprezentowali się: ASMki („Pod prąd”), Monika Urbanowicz („Płomień miłości”), Maya & Marcel („Tacy sami”), WAMWAY („Jesteś mym marzeniem”), Tomasz Bao („Pochodnie”), Dominika Ptak („Anioły”), Natalia Wawrzyńczyk („Nie jesteś sam”), Stanisław Kukulski („To co żyje w nas”) i Urszula Kowalska („Jestem jaka jestem”).

O tym, kto pojedzie do Tbilisi, zdecydowali widzowie i jurorzy: Artur Orzech, Sylwia Lipka i Natalia Szroeder. Ostatecznie zdecydowano, że w finale konkursu Eurowizja Junior 2017 wystąpi Alicja Rega, podopieczna Anny Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Alicja Rega występowała już w takich programach telewizyjnych, jak „Mali giganci” – wygrała P edycję, czy „Hit, hit hurra”. 14-latka wygrała polskie preselekcje do Eurowizji Junior 2017 i będzie reprezentowała nasz kraj już 26 listopada w Tibilisi w Gruzji.

Alicja od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej. Jest również uczennicą Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, wydział jazzowy, klasa gitary w Tarnowie.

Na swoim artystycznym koncie 14-latka ma udział w wielu festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Czechach. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.