Zdjęcia: materiały organizatorów. Grafika: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Estrada Rzeszowska podała pełny line-up drugiej edycji festiwalu Tony. Na dwóch scenach Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie odbędzie się 10 koncertów. 

Tony to najmłodszy festiwal muzyczny w Rzeszowie. Zastąpił Festiwal Przestrzeni Miejskiej, ale muzycznie nadal stoi wysoko, promując najlepszych polskich artystów alternatywnej sceny. 

– Różne gatunki muzyczne, niszowi i zarazem popularni wykonawcy, niebanalna atmosfera, klimat rodem z lat 90., a przy tym powiew świeżości – tak Tony reklamuje Estrada Rzeszowska, organizator festiwalu, który odbędzie się w dniach 30-31 lipca.

Pierwszy dzień

Estrada Rzeszowska podała pełną listę artystów, którzy wystąpią podczas dwudniowych Tonów. W pierwszy dzień wystąpi Kaśka Sochacka, drobna blondynka z zachrypniętym głosem, jedna z najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce.

30 lipca wystąpi też Mery Spolsky, która na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych.

– Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji – zapowiada Mery Spolsky Estrada Rzeszowska.

W pierwszy dzień na Tonach wystąpi też Król, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

30 lipca zobaczycie też duet producent – Janka. Ich styl to „modern vintage”, bo wyciśnięta na modularach, analogach i nietypowym samplingu muzyka, utopiona jest w delayach i reverbach. Nie jest to jednak kopia elektroniki z końca lat 90. ub. wieku. 

Na Tonach w pierwszy dzień zagra również Undefy, niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej.

Drugi dzień

31 lipca na Tonach zaśpiewa Kasia Lins – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

Tony w drugi dzień odwiedzi też PRO8L3M. Ten duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

31 lipca wystąpi również warszawski duet Rysy, który tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii.

Na Tonach w drugi dzień usłyszycie didżei z The Very Polish Cut Outs. Pod tą samą nazwą od 10 lat działa wytwórnia, którą z sukcesem prowadzi Zambon. Wydawnictwo wydobywa i promuje muzyczne perły z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej.

Lin-up drugich Tonów zamyka Pejzaż, który nagrywa w wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Zadebiutował albumem 'Ostatni Dzień Lata’. Współtworzył duet Ptaki. Perły wyłowione z głębin morza przeszłości i parkietowy potencjał – tak można podsumować jego rytmy.

Karnaty na festiwal zostały już wysprzedane. Wciąż można kupować bilety na pojedyncze koncerty w cenie od 10 do 50 zł. Do kupienia TUTAJ. Festiwal poprzedzi TONObus, który z DJ-em 24 lipca będzie jeździł ulicami miasta.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama