Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Wydłużony czas przejazdu z jednego na drugi przystanek, wydłużenie linii i dodatkowe kursy w sobotę – takie zmiany Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie szykuje dla swoich pasażerów miejskich autobusów od 1 marca.

ZTM od 1 marca wprowadza zmiany w rozkładach jazdy na liniach: 3, 18, 19, 20, 28, 45 i 56. Na wszystkich liniach zostanie wydłużony czas przejazdów, a to oznacza, że autobusy już nie powinny się spóźniać. Przynajmniej nie aż tak bardzo, jak dotychczas.

Na „20” pojawią się dodatkowe kursy w sobotę, a część kursów „28” zostanie wydłużona do Racławówki – Zabierzów. Od 1 marca także wszystkie kursy linii 28 będą wydłużone do ul. Lubelskiej.

Od 1 marca miał się zmienić rozkład jazdy na liniach 0A i 0B, ale ZTM na razie się z tego wycofał. Zmiany będą w późniejszym czasie, termin ich wprowadzenia nie został jeszcze ustalony. 

Jeśli zaś chodzi o linie nr 3, 28, 45 i 56, ZTM informuje, że kursy ustalono zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez gminę Boguchwała. Nie wszystkim zmiany się podobają, np. mieszkańcom Mogielnicy, którzy skarżą się na nowy rozkład linii 45

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama