Fot. Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu obecnie obowiązujący rozkład jazdy
Reklama

– Wygląda na to, że na obietnicach przedwyborczych się zakończyło – pisze w liście do redakcji Rzeszów News jedna z naszych Czytelniczek. 

Jestem mieszkanką Mogielnicy (gmina Boguchwała). Przez długi okres czasu naszym przewoźnikiem był “Kudlik” (po tym, jak wycofano MPK), jednak mnóstwo osób narzekało na jakość tego transportu. Później po zakończeniu umowy z “Kudlikiem” wprowadzono MKS, który był jeszcze gorszą wersją “Kudlika”.

Końcem ubiegłego roku, tuż przed wyborami, po nieustannych skargach na MKS, wprowadzono MPK. Otrzymaliśmy wstępny rozkład z kursami jedynie w dni robocze, w godzinach 6-18 i obietnicą na rozszerzenie go od nowego roku (2019) również na wieczorne godziny w dni robocze i dodanie kursów w weekendy.

W grudniu 2018 roku mówiono, że zmiany na lepsze nastąpią w styczniu, w styczniu, że w że lutym, a w lutym, że w marcu. Nadszedł wreszcie koniec lutego i wywieszono nowy rozkład od 1 marca, a tu… jedno wielkie rozczarowanie. Wygląda na to, że na obietnicach przedwyborczych się zakończyło.

Fot. Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu rozkład jazdy, który ma obowiązywać od 1 marca

Mieliśmy 13 kursów w dni robocze, zmniejszono je do 8, a odjęte kursy dodano w weekendy. Tym samym w weekendy mamy “aż” 4 kursy. Połączenie jest beznadziejne, nie mamy czym dojechać do szkoły, na uczelnie, do pracy.

Wiele osób kupiło bilety semestralne i miesięczne na MPK, a teraz będą musiały kupić jeszcze na MKS, który pomimo iż, ciągle opuszcza kursy i jakość jego transportu jest wątpliwa (o czym świadczą składane nieustannie skargi), to jeszcze podniósł ceny biletów.

Sytuacja jest beznadziejna, a nowa władza zdaje się tym w ogóle nie przejmować, pomimo ciągłych interwencji mieszkańców, którzy są zbywani ogólnikami typu: “Prace nad nowym rozkładem trwają” lub “Staramy się robić wszystko z myślą i mieszkańcach”.

Obiecywano nam złote góry, wiadomo, jak to przed wyborami, a po wyborach, gmina i nowa władza, robi tak, żeby im było dobrze, nie biorąc w ogóle dobra mieszkańców pod uwagę. Dotychczasowe interwencje w gminie, nie przyniosły żadnych efektów.

Czytelniczka Rzeszów News (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

26 KOMENTARZE

 1. Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod nadzorem lub administracją długu? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: nortonfinance2017@gmail.com

 2. Dzieci zwykle rozpoczynają w Rzeszowie naukę o godzinie 8, więc kurs o godzinie 7 był niewątpliwie BARDZO POTRZEBNY, jestem bardzo rozczarowana….kiełbasa wyborcza….

 3. Poraźa brak pomysłu nowych wladź gminy Boguchwała na czele z Kąkolem na to jak ma wyglądać komunikacja w gminie. To co zaproponowano to koszmar. Dwóch przewoźników MPK i MKS dwa róźne bilety jakieś przesiadki a do Rzeszowa jest 5 km. PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ ALBO PRZEROST GŁUPOTY,

 4. Rzecz w tym, że wycofano właśnie najbardziej oblegane kursy, do których ludzie zaczęli się już przyzwyczajać, że względu na niekompetencję MKS’ów, które ze swojego zadania się nie wywiązują. Ewidentnie jest to polityka nowej władzy, dążąca do ponownego wycofania MPK z Mogielnicy, celem realizacji osobistych celów, które z dobrem mieszkańców mają niewiele wspólnego. Zabawne, że najpierw sami wprowadzili MPK, żeby wygrać wybory…

 5. Jedno zasadnicze pytanie – ile ludzi korzystało z kursów, które zostały zlikwidowane??
  Nie sztuką jest wydawać kasę na wożenie powietrza na wieś i raczej dlatego mało oblegane kursy zostały zlikwidowane.

  druga sprawa jest nowy dworzec w Boguchwale, z którego jeździ “3”, “56”, “223” itd – zero problemów z dotarciem do miasta – są parkingi dla samochodów i rowerów wystarczy tylko chcieć, a nie wiecznie narzekać

 6. O to to to Mieszkanka Mogielnicy odnosi się do obietnic Pana Prezydenta.
  Jeśli Pani to przeczyta to niech Pani się skupi.
  Dlaczego Mieszkańcy Rzeszowa mają dopłacać żeby Wam tam autobusy jeździły częściej.
  Zawsze macie wszyscy do o koła pretensje do Prezydenta….
  Ale to nie jest Wasz Prezydent i to nie jest Wasze Miasto.

 7. CHCIAŁBYM WNIEŚĆ COŚ WAŻNEGO DO SPRAWY. I dlatego rozpocząłem dużymi literami. Otóż moi Drodzy, chciałbym Was uprzejmie poinformować, że dzisiaj miałem tylko jedną kacQpę.

 8. Te komentarze nic nie wniosą, jeżeli nie będzie konkretnego działania. Kursy są beznadziejne. Dzieci nie mają szans dotrzeć do szkół. Myślę, że jutro od rana Pan Burmistrz będzie miał wielu niezadowolonych mieszkańców Mogielnicy. Tak tego nie można zostawić. To lepiej nich będzie jak do tej pory. Jeszcze można się z tego wycofać.

 9. Co ty pieprzysz wez idz sie zastanow tym twoim autkiem to sie przejedz po rozum do glowy i zaparkuj u lekarza. A jak nie jestes z mogielnicy to sie nie wypowiadaj nie pozdrawiam.

 10. JEŻELI NIE ZGADZACIE SIĘ PAŃSTWO NA TE HANIEBNĄ PODWYŻKĘ CEN BILETÓW MKS DZWONCIE DO ZGPKS tel. 17 86 03 203, NIE DAJMY SIE!!!!

 11. Czy to znaczy, że mamy się cofać do czasów, kiedy nasi dziadkowie chodzili na nogach do Rzeszowa? Dawniej jeździł MPK i było w porządku. Były kursy zarówno poranne, jak i wieczorne, czy weekendowe, a teraz to jest jakiś cyrk, a nie transport.

  Skoro tak dużo gmina dopłaca, to niech zlikwiduje MKS i postawi na jeden, ale za to solidny transport MPK, wtedy będzie więcej kursów i pewność, że autobus przyjedzie.

  Każdy jest mądry, kto ma auto i ta sprawa nie dotyczy go bezpośrednio.

 12. MKS (233) co drugi kurs omija. Powody mnożą się jak grzyby po deszczu, to kierowca w szpitalu, to autobus się zepsuł, brak wystarczającej liczby autobusów, są nowe autobusy, to brak kierowców… itd. itd. Za każdym razem stojąc na przystanku zastanawiasz się, czy tym razem przyjedzie. W końcu jest nadzieja, na lepszy transport (MPK), to oczywiście gmina uznaje, że im to się nie opłaci, a co tam ich obchodzi, że ludzie nie będą mieli czym dojechać, niech sobie radzą. Ważne, że nas wybrali, o to w końcu chodziło, a nie o dbanie o sprawy mieszkańców.

  Dajcie nam jeden autobus, ale solidny, to przestaniemy narzekać, bo co nam z tego, że są dwa, skoro na jeden nie można w zasadzie liczyć i być go pewnym, a drugi jeździ zbyt rzadko?

 13. Komunikacja Miejska to nie taxi pod jednostkę się nie da dostosować. Powszechnie wiadomo że wszystkim nie dogodzi. Gmina musi zapłacić za każdy kilometr więc bez szaleństw z przewożeniem powietrza . Jak komuś źle to zasuwa autem do Boguchwały na dworzec, parking na auto jest a i sporo autobusów, do wyboru do koloru. Po sprawie.

 14. W którym miejscu są niby te kursy co godzinę? Chyba nie patrzymy na ten sam rozkład. Były w miarę co godzinę w poprzedniej wersji rozkładu (tej wstępnej), a teraz miały być tylko dodane w weekendy i parę wieczornych, a zamiast tego zabrano nam nawet to, co już mieliśmy.
  Gdybyś jeździł autobusem , to byś się bardziej przejmował, ale jak się wozisz samochodem, to łatwo powiedzieć, że ktoś bez sensu narzeka. Tylko nie każdego stać na to, żeby kupić sobie samochód. Jak tak dalej pójdzie to ludzie będą stali w korku w Boguchwale, bo wszyscy się w Rzeszowie nie pomieścimy samochodami i w dodatku podusimy się od tych wszystkich zanieczyszczeń.
  Gratuluję myślenia.

 15. W którym miejscu są niby te kursy co godzinę? Chyba nie patrzymy na ten sam rozkład. Były w miarę co godzinę w poprzedniej wersji rozkładu (tej wstępnej), a teraz miały być tylko dodane w weekendy i parę wieczornych, a zamiast tego zabrano nam nawet to, co już mieliśmy.
  Gdybyś jeździł autobusem , to byś się bardziej przejmował, ale jak się wozisz samochodem, to łatwo powiedzieć, że ktoś bez sensu narzeka. Tylko nie każdego stać na to, żeby kupić sobie samochód. Jak tak dalej pójdzie to ludzie będą stali w korku w Boguchwale, bo wszyscy się w Rzeszowie nie pomieścimy samochodami i w dodatku podusimy się od tych wszystkich zanieczyszczeń.
  Gratuluję myślenia.

 16. Panie Bogdanie z Niechobrza,
  Autobusy Kudlik na trasie Niechobrz – Rzeszów (23P) mają 15 kursów w dni robocze oraz 7 kursów w soboty i niedziele. Do tego jeszcze kursy 223 MKS. W Mogielnicy potrzebujemy jednego ale SOLIDNEGO przewoźnika ! Nie spotkałam się ze skargami na pomijanie kursów 223, na linii 233 kursy opuszczane są notorycznie. Uważam , że w kwestii przewoźnika powinni wypowiedzieć się mieszkańcy Mogielnicy a nie pozostałych wiosek w gminie. Może w waszych wioskach nie macie takiej potrzeby.

 17. Serio?!
  Co wy chcecie? Autobus co godzinę przez 7 dni w tygodniu jeżdżący do wsi?
  Jest 3 kursy więcej, w dodatku obejmują też soboty i niedziele więc zmiana jak najbardziej na “+”
  Dla porównania linia MKS 223 do Niechobrza ma od lat w niedzielę ‘tylko’ 5 kursów przez cały dzień – nikt nie narzeka – bo tłumów w tych dniach nie widać. Było też mówione że w niektórych godzinach jeżdżą po gminie praktycznie puste autobusy i z tym się zgodzę – nie sztuką jest zorganizować pełny rozkład, z którego korzystać w niektórych godzinach będzie raptem kilka osób.

 18. Brawo Panie Burmistrzu,
  Obiecanki cacanki. Może wprowadzi Pan jeszcze jednego przewoźnika? Było dwóch, jeden ścigał drugiego. Ten, który był wcześniej zgarnął pasażerów. Drugiemu się nie opłacało, opuszczał dziennie 2, 3 kursy (233). Teraz jeszcze podniósł ceny biletów. Na stronie gminy nie ma ten temat żadnej informacji !!! Wstyd, że mieszkamy tylko 10 km od Rzeszowa a nie mamy czym się dostać do pracy czy do szkoły. Zacofanie!!! Gmina nie czuje problemu!!!!

Comments are closed.