Zdjęcie: Facebook.com / PRO8L3M

W piątek w Rzeszowie rozpocznie się dwudniowe święto muzyki. Na scenach Biura Wystaw Artystycznych wystąpi 10 artystów. 

Różne gatunki muzyczne, niszowi i zarazem popularni wykonawcy, niebanalna atmosfera, klimat lat 90. Tak Tony zapowiada Estrada Rzeszowska, organizator festiwalu, który odbędzie się między 30 a 31 lipca w Biurze Wystaw Artystycznych. 

Impreza rozpocznie się o w piątek godz. 19:00. Jako pierwsza zagra Kaśka Sochacka, drobna blondynka z zachrypniętym głosem, jedna z najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. Autorka przebojów „Wiśnie” i „Boję się o Ciebie”.

Na godz. 20:00 zaplanowano koncert Undefy, niezależnego krakowskiego projektu muzycznego, który łączy elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej.

O godz. 21:00 scenę zawojuje Mery Spolsky, która na swoim koncie ma już dwa albumy, trzy nominacje do Fryderyków i miliony odtworzeń na YouTube, a poza tym słynie z energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji.

O godz. 22:30 wystąpi Król, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Pierwszy dzień – równo z wybiciem północy – zakończy duet Janka, którego styl to „modern vintage”, czyli muzyka wyciśnięta na modularach, analogach i nietypowym samplingu. 

Drugi dzień

Sobotę, o godz. 19:00, otworzy Kasia Lins – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera.

O godz. 20:00 scenę przejmą Rysy, duet z Warszawy, który tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów.

Godz. 21:30 to już PRO8L3M. Głośny duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości futuryzm miesza się z sensacyjnymi opowieściami.

Godz. 23:00 należy do Pejzażu, który jest autorem nietuzinkowego melancholijnego albumu „Ostatni dzień lata”. Line-up drugiej edycji Tonów zamykają didżeje z The Very Polish Cut Outs. Pod tą samą nazwą od 10 lat działa wytwórnia, którą z sukcesem prowadzi Zambon. Wydawnictwo wydobywa i promuje muzyczne perły z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej.

Karnety na festiwal zostały wyprzedane. TUTAJ – dostępne są bilety na koncerty Janka, Undefy, Rysy, Pejzaż i The Very Polish Cut Outs. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama