Konrad Fijołek to pierwsza osoba, która oficjalnie ogłosiła start w przyspieszonych wyborach na prezydenta Rzeszowa po tym, gdy Tadeusz Ferenc ogłosił, że będzie się ubiegał o mandat senatora.

Warunkiem przedterminowych wyborów w Rzeszowie jest oczywiście zwycięstwo Tadeusza Ferenca w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października. Ferenc właśnie ogłosił, że będzie walczył o stanowisko senatora.

Ferenc, który prezydentem Rzeszowa jest już czwartą kadencję, zapowiedział jednocześnie, że w przyspieszonych wyborach poprze Zdzisława Gawlika z Platformy Obywatelskiej, choć ten jeszcze nie potwierdził, że będzie walczył o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Start w wyborach za to ogłosił już 37-letni Konrad Fijołek z SLD, do którego należy także Ferenc. Na początku czerwca Fijołek powołał ruch miejski Rzeszów Smart City, który ma go doprowadzić do objęcia najważniejszego fotela w ratuszu.

– Osobiście wolę Tadeusza Ferenca w roli prezydenta Rzeszowa niż senatora RP. Jeśli jednak prezydent Ferenc się ostatecznie zdecyduje na start do Senatu i wygra, to zdecyduję się na start w wyborach na prezydenta Rzeszowa – mówi Konrad Fijołek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Fijołek jest radnym Rzeszowa i wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Mówi, że jest reprezentantem tych mieszkańców Rzeszowa, którzy chcą aby miasto nadal dynamicznie się rozwijało.

– By Rzeszów był miastem pełnym pozytywnej energii i stawiał nacisk na nowoczesność, by dawał szansę nowym pokoleniom na kształtowanie jego oblicza – twierdzi Fijołek. Przekonuje, że ruch Rzeszów Smart City skupia ludzi, którzy naprawdę zaangażowani są w sprawy miasta.

– Podobnie nowocześnie myślących, pełnych energii i ochoty na działanie na rzecz miasta. Niespodziewanie duży oddźwięk z jakim się spotkał utwierdził mnie w przekonaniu, że warto, także powalczyć o funkcję prezydenta dla przedstawiciela młodszych pokoleń. Stąd moja decyzja niezależna od tego, kto będzie cieszył się poparciem Tadeusza Ferenca. Więc tak, wystartuję jako animator ruchu RSC – zapowiada Konrad Fijołek.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama