Reklama

Miał związane tylne łapy i łańcuchem był przywiązany do ogrodzenia posesji. Policjanci z Przemyśla poszukują sprawcy znęcania się nad owczarkiem niemieckim.

Policję o zdarzeniu poinformował mieszkaniec Ostrowa, który w sobotę (14 lutego) zauważył przy swoim ogrodzeniu uwięzionego psa. Policjanci znaleźli owczarka niemieckiego, który był przywiązany łańcuchem do ogrodzenia.

Podczas dokładniejszych oględzin funkcjonariusze zauważyli, że pies ponadto ma związane stalową linką tylne łapy, a na skórze zwierzęcia powstały otwarte rany. Na prośbę policjantów przyjechał weterynarz, który postanowił przewieźć psa do lecznicy.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli przedmioty służące do uwięzienia psa. Ustalają sprawcę znęcania się nad owczarkiem niemieckim.

W ostatnim czasie przemyska policja coraz częściej otrzymuje sygnały dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Niestety, ciągle jeszcze zwierzęta traktowane są jak przedmioty, które nie odczuwają bólu i cierpienia.

Tymczasem znęcanie się nad zwierzętami jest karalne. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności, a jeżeli sprawca znęca się ze szczególnym okrucieństwem, kara wzrasta do 3 lat więzienia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. …był przywiązany do ogrodzenia mężczyzny???? gdzie mężczyźni mają ogrodzenie??? znam podobne słowo “przyrodzenie”; czy o to piszącemu chodziło???

Comments are closed.