Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

37 krzewów konopi, ponad 55 gramów suszu roślinnego i 143 g białego proszku oraz kilka tabletek zabezpieczyli policjanci podczas przeszukania domu 32-letniego mieszkańca podrzeszowskiej gminy Sokołów Małopolski. 

Policjanci z wydziału kryminalnego dowiedzieli się, że 32-letni Daniel T. na terenie swojego domu w okolicach Sokołowa Młp. prowadzi nielegalną uprawę marihuany. W zeszłym tygodniu postanowili dom przeszukać. Początkowo mężczyzna zaprzeczał, że ma narkotyki. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdy przeszukali posesję.

– W domu znaleźli m.in. woreczki foliowe z białym proszkiem i beżowymi kryształkami, kilka tabletek, susz roślinny oraz częściowo wysuszone dwie łodygi przypominające krzewy konopi indyjskich – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Z kolei na terenie posesji, w szklarni, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt krzewów konopi – rośliny o wysokości od 1 do 2 metrów. Kolejne dwie 40-centymetrowe rośliny policjanci znaleźli w przydomowym ogródku. Policjanci zatrzymali Daniela T. i zabezpieczyli znalezione rośliny i substancje.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wstępne badania wykazały, że proszek i kryształki (ponad 143 g) to substancja psychotropowa o nazwie 3CMC, która często jest wykorzystywana do dopalaczy. Susz roślinny i wysuszone dwie łodygi z kwiatostanami ważyły łącznie ponad 55 g. Badanie wskazywało, że jest to marihuana. Krzewów konopi zabezpieczonych na terenie posesji było łącznie 37. 

Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Komisariatu w Sokołowie Młp. 32-latkowi przestawili zarzuty nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadanie nielegalnych środków odurzających. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował Daniela T. na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

(ram)

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama