Policjanci z Rzeszowa zatrzymali ordynatora szpitala w Sanoku [VIDEO]

Reklama

38 zarzutów korupcyjnych usłyszała Agata Ś., ordynator oddziału neurologii Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Zatrzymali ją rzeszowscy policjanci. Wpadło również 22 pacjentów, którzy korumpowali panią doktor.

Z naszych informacji wynika, że akcja funkcjonariuszy z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie została przeprowadzona w poniedziałek i we wtorek. 53-letnia dr Agata Ś. została zatrzymana w poniedziałek.

Nakaz zatrzymania pani ordynator oraz jej pacjentów wydał Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Informacje o zatrzymaniu 23 osób potwierdza nam rzeszowski prokurator Rafał Teluk.

– Pani ordynator przedstawiliśmy 38 zarzutów korupcyjnych. Jest podejrzana o przyjmowanie od pacjentów łapówek w postaci pieniędzy. Korzyści majątkowe były wręczane za udzielanie świadczeń medycznych w publicznej poradni neurologicznej – mówi prokurator Teluk.

Agata Ś. przyznała się do przyjmowania łapówek. Po przesłuchaniu została zwolniona. Prokuratura wobec niej zastosowała dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Pani ordynator musiała także wpłacić 50 tys. zł poręczenia majątkowego.

– Kobieta została również zawieszona w czynnościach służbowych – dodaje Rafał Teluk.

Z naszych informacji wynika, że Agata Ś. jest podejrzana o przyjmowanie łapówek w wysokości kilkuset złotych m.in. za wystawianie zaświadczeń lekarskich, skierowania na badania.

Panią doktor mieli korumpować głównie mieszkańcy powiatu sanockiego. To osoby w różnym wieku, przede wszystkim przedemerytalnym.

9 z 22 zatrzymanych pacjentów przyznało się, że korumpowało panią ordynator oddziału neurologii sanockiego szpitala. Wobec wszystkich pacjentów Agaty Ś., prokuratura zastosowała dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Zarówno im, jak i pani doktor grozi do 8 lat więzienia.

– Wśród podejrzanych pacjentów są też i tacy, którzy kilkukrotnie wręczali łapówki pani ordynator – dowiadujemy się w prokuraturze. – Sprawa jest rozwojowa – twierdzi Rafał Teluk. A to może oznaczać, że kolejne zarzuty w tej sprawie są kwestią czasu.

Podkarpacka policja poinformowała, że funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją przyglądali się Agacie Ś. od 2014 r. To wtedy dotarły do nich pierwsze informacje, że lekarka bierze łapówki od pacjentów.

– Zachowanie przestępcze może dotyczyć nawet kilkuset osób – twierdzi policja, która wspólnie z prokuraturą apeluje do osób, które korumpowały Agatę Ś., by zgłaszały do Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policja przypomina, że jeżeli ktoś sam poinformuje organa ścigania o tym, że wręczał łapówkę, to uniknie odpowiedzialności karnej.

(ram)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=R3O-1GAwPcM

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama