Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

– Ta budowa nie należy do najłatwiejszych – tłumaczy firma Skanska, która modernizuje w Rzeszowie ulicę Jana Pawła. Mieszkańcy skarżą się, że mają problemy z dojazdem do domów.

W czwartek opublikowaliśmy list naszej Czytelniczki, w którym opisała, z jakimi problemami zmagali się mieszkańcy, gdy Skanska w środę na cały dzień zamknęła ul. Jana Pawła II, która od września jest modernizowana. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku.

Agnieszka Kotela z firmy Skanska twierdzi, że od początku remontu ulica Jana Pawła II była zamknięta i mogli nią przejechać tylko jej mieszkańcy.

– Wszyscy otrzymali od nas specjalne kartki, na podstawie których mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji. Mieszkańcy okolicznych ulic proszeni byli o skorzystanie z wyznaczonych za pomocą tymczasowej organizacji ruchu (TOR) objazdów – wyjaśnia Kotela.

Miniona środa, gdy ul. Jana Pawła została całkowicie zamknięta dla ruchu, jak twierdzi Skanska, była dniem wyjątkowym, bo wtedy odbywało się frezowanie.

– Od następnego dnia wszystko wróciło do normy, tzn. w dalszym ciągu tylko mieszkańcy mogą przejechać ul. Jana Pawła II, która jest drożna w kierunku ul. Budziwojskiej i Kwiatkowskiego. Nie ma natomiast możliwości dojazdu do niej od strony ul. Strzelców, Senatorskiej czy Gościnnej – twierdzi Agnieszka Kotela.

Z wyjaśnień Skanski wynika, że dojazd do ulic Miejskiej czy Senatorskiej jest możliwy przez ul. Budziwojską i Strzelców. Tak bowiem wygląda tymczasowa organizacja ruchu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Za każdym razem informujemy mieszkańców o utrudnieniach, jakie mogą się pojawić. Budowa jest przygotowana na takie sytuacje. Także sami mieszkańcy mogą dopytać w biurze budowy, które mieści się na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Gościnnej, o szczegóły postępu prac i planowane utrudnienia – tłumaczy Kotela.

Jak twierdzi Skanska, biuro budowy codziennie udziela zainteresowanym osobom wyczerpujących informacji. – Plakaty są rozwieszane na przystankach czy bezpośrednio rozdawane mieszkańcom ul. Jana Pawła II, gdy planowane są dodatkowe utrudnienia na tej ulicy. Pozostałych – mieszkańców okolicznych posesji – obowiązuje od początku budowy TOR – dodaje Agnieszka Kotela.

Skanska twierdzi, że modernizacja ul. Jana Pawła nie należy do najłatwiejszych, bo znajduje się ona blisko domów. Wpływ na przebieg prac ma także pora roku, zakres robót i ich specyfika. Firma zapewnia, że robi wszystko, co możliwe, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu oraz swoich pracowników.

– Przy takich inwestycjach trzeba pogodzić wiele różnych kwestii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy „intruzami” na tym terenie, a nasza praca, którą musimy wykonać, wcale nie ułatwia codziennego życia okolicznym mieszkańcom, dlatego tym bardziej staramy się zadbać o te relacje i oddać mieszkańcom nową bezpieczną drogę – poinformowała Agnieszka Kotela.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama