Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Boguchwale. Na zdjęciu wypadek w Boguchwale
Reklama

6 wypadków, w których 7 osób zostało rannych, odnotowali w miniony weekend rzeszowscy policjanci. Zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierowców. 

W piątek, po godz. 7:00 rano przy al. Wyzwolenia w Rzeszowie, kierująca nissanem, 42-letnia mieszkanka Rzeszowa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 69-latkę.

Tego samego dnia, po 16:00 w Głogowie Małopolskim, 66-letnia kierująca citroenem potrąciła 39-letniego rowerzystę. Do potrącenia doszło, gdy kobieta na skrzyżowaniu z ul. Sosnową, skręcając w lewo w ul. Szmaragdową, nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście.

– Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego karetką pogotowia został przewieziony do szpitala – poinformowała podkom. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Trzy wypadki w sobotę 

Tuż po godz. 8:00 rano w Boguchwale 42-letni kierowca renault wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z oplem, który przewrócił na bok. Wśród dwóch osób rannych była m.in. 8-letnia dziewczynka. 

Do kolejnego zdarzenia doszło przed 10:00 w Sokołowie Małopolskim przy ulicy Wojska Polskiego. 77-letni kierowca opla, skręcając w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadził do zderzenia. 71-letni cyklista został ranny. 
      
Po 22:00 w Rzeszowie przy ul. Kilara wypadek spowodowała nietrzeźwa 56-latka, która kierowała hondą. Jadąc w kierunku al. Kopisto, na skrzyżowaniu zderzyła się z fordem. Kierowała nim 27-latka z powiatu przemyskiego, która czekała na wyjazd z hali Podpromie. 

– Kierująca hondą straciła panowanie nad pojazdem i najechała na ekrany dźwiękochłonne. 56-latka trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy – poinformowała Magdalena Żuk. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Hyundai i dwa BMW 

W niedzielę policjanci odnotowali wypadek w Zarzeczu. Około 1:30 w nocy zderzyły się tam trzy auta. Kierujący hyundaiem, 39-latek z powiatu łęczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył BMW, którym kierował 18-latek z powiatu brzozowskiego.

Kolejno BMW siłą odrzutu uderzyło w tył innego BMW, którym kierował 57-letni mieszkaniec Sanoka. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła 34-letnia pasażerka hyundaia.

„Na podwójnym gazie”

W miniony weekend policjanci do kontroli zatrzymali dwóch kierowców, którzy okazali się pijani. W sobotę, po godz. 12:00 przy ulicy Malowniczej w Rzeszowie, wpadł 47-letni kierowca ciągnika Ursus. Mieszkaniec Rzeszowa miał ponad 1,2 alkoholu w organizmie.
      
W niedzielę o godz. 12.25, w Dynowie przy ulicy Ożoga, policyjny partol zbadał stan trzeźwości kierowcy mercedesa. Okazało się, że 54-latek miał prawie 2 promile. 

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama