Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Już raczej nic nie powinno odebrać zwycięstwa Tadeuszowi Ferencowi w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Podliczono głosy z 77 obwodów. Ferenc utrzymuje bezpieczną przewagę nad Wojciechem Buczakiem z PiS. 

Sztabowcy proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa mogą powoli przygotowywać się do świętowania po pierwszej turze niedzielnych wyborów. Spośród 94 obwodów na terenie Rzeszowa znamy nieoficjalne wyniki z 77 komisji. W każdej zwyciężył Tadeusz Ferenc. 

Urzędujący prezydent zdobył dotychczas 63,9 proc. wszystkich głosów. Na Tadeusza Ferenca głosowało 38 919 osób. Wojciech Buczak otrzymał 17 621 głosów (28,9 proc.). Trzeci jest Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15) – na niego głosowało 2113 osób (3,4 proc.).

Krzysztof Kaszuba (Wolność w Samorządzie) ma zaś 2,5-procentowy wynik (1543 głosów). Stawkę zamyka Łukasz Belter (Nowa Prawica) z wynikiem 1,1 proc. (719 głosów). Jeśli ten trend się utrzyma, marzenia PiS o drugiej turze wyborów można wsadzić między bajki.

– Bardzo się cieszymy i dziękujemy mieszkańcom za taką rozsądną postawę i poparcie urzędującego prezydenta. W morzu PiS-owskich ataków i obietnic mieszkańcy potrafili docenić rzeczywisty rozwój miasta – mówi Konrad Fijołek, pełnomocnik komitetu Rozwój Rzeszowa. 

Tadeusz Ferenc rządzi Rzeszowem od 2002 roku. – Jak wygram, to trzeba brać się za robotę. Nie ma na co czekać – mówił nam Ferenc podczas niedzielnego wieczoru w swoim sztabie wyborczym. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

  1. jedź do Warszawy, Krakowa lub innego miasta wojewódzkiego i sprawdź czy tam samochodów niema. Fakt jest taki że takiego prezydenta jeszcze Rzeszów nie miał, a to że trzyma „bata” nad niższymi urzędnikami to bardzo dobrze, przynajmniej mają respekt i robią co do nich należy. Nie neguję że niektóre inwestycje były nietrafione i można to było zrobić inaczej (wspomniana kładka) ale w ogólnym rozrachunku to dobry prezydent, dużo lepszy niż jakikolwiek pisior sterowany przez kaczora

  2. Zgadzam się , ludzie chyba nie wiedzą jak traktuje innych. Widać że są zmotoryzowani i tylko „przelatują” przez miasto. Kto z tych co głosowali szedł „okrągłą kładką” /zmarnowane pieniądze/, a ja jako osoba niepełnosprawna z góry ją omijam. To istna katastrofa. Przejście chodnikami prawie niemożliwe. Wszędzie samochody, aby przejść trzeba wyjść na ulicę.

  3. Ta trzeba się wziąć do roboty. Niech da godziwe wynagrodzenie swoim pracownikom, a nie jakieś pierdoły. Swoim w urzędzie miasta daje a podlegle urzędy żyją za 1700 na rękę. Dzięki za takiego prezydenta…

  4. Gratulacje dla Pana Ferenca.

    Co do pisu, gdy rośnie liczba mieszkańców tylko niepoważny człowiek blokuje inwestycje mieszkaniowe i chce gdzie popadnie kolejnych parków papieskich. To nowi mieszkańcy w parkach mają mieszkać tak im życzycie? Pis przegrał przez blokowanie inwestycji mieszkaniowych przez Wielkiego Hamulcowego.

    Pod lód Pis pociągnął Kultys. A zablokowanie obwodnicy zrobiło reszte. W Rzeszowie NIGDY nie wygracie gdy jedynką będzie Kultys.

Comments are closed.