Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Wciąż nie znamy wyników wyborów na prezydenta Rzeszowa. Mamy dane już z kilkunastu obwodów. Tadeusz Ferenc triumfuje. 

TEKST AKTUALIZOWANY

O godz. 21:00 zostały zamknięte lokale w niedzielnych wyborach samorządowych. Komitety, które wystawiły w Rzeszowie kandydatów na prezydentów, wyczekują wyników. Cały czas trwa liczenie głosów. PiS, który wystawił Wojciecha Buczaka, twierdzi, że ich kandydat przejdzie do drugiej tury – 4 listopada.

Tymczasem do nas docierają pierwsze nieoficjalne wyniki z komisji obwodowych. W Rzeszowie było ich 93. W jednym z obwodów na osiedlu Kmity policzono już głosy. Na urzędującego prezydenta Tadeusza Ferenca oddano 493 głosy, na Wojciecha Buczaka – 249. Maciej Masłowski, kandydat Ruchu Kukiz’15, zdobył 37 głosów.

Mamy też nieoficjalne wyniki, ale na razie tylko procentowe z komisji obwodowej w Zwięczycy. Tam Tadeusz Ferenc zdobył 60 proc. głosów, Wojciech Buczak – 30 proc. – Liczymy, że taki trend się utrzyma. Zależy nam na zwycięstwie w pierwszej turze – mówi Konrad Fijołek, pełnomocnik Komitetu Rozwoju Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Mamy dane już z 15 obwodów, z czego ośmiu tzw. zamkniętych (m.in. szpitale i więzienie). Tadeusz Ferenc zdecydowanie prowadzi. Oddano na niego 3810 głosów. Na Wojciecha Buczaka – 1619. Na trzecim miejscu jest Maciej Masłowski – 209 głosów. Czwarty Krzysztof Kaszuba (Wolność w Samorządzie) – 133 głosów, na Łukasza Beltera (Nowa Prawica) – 63.

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Nie porównuj Trzaskowskiego z Ferencem to nie ta liga .Ferenc nie dorobił się na zmianie ustroju tak jak ci niektórzy z SLD PO AWS itp. jak i z PiS (spółka Złota)

  2. Na jednej Lini z trzaskowskim brawo, sprzedajecie wszystko i reprywatyzujcie wszystko, tyle wam zostało, przyjdzie dzień że PiS was zmiecie i powsadza w więzienia

  3. PiS popierając Ferenca człowieka który zastał Rzeszów drewniany a zostawi murowany lepiej byście wyszli do tej pory głosowałem na PiS a dzisiaj na po chociaż nie lubię ich ale na przekór tej obłudzie jaka w PiS teraz panuje
    A zaraz powiecie że Ferenc to komuch a ten wielki prokurator z Krosna to kto to niby jest Ferenc robi coś dla ludzi a ten wielki obrońca zboczeńca ma czelność mówić że nic nie robił tylko dotykał to niech by szedł na ginekologa a nie na księdza

Comments are closed.