Reklama

Krośnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie zapłacił za zakupy podrobionym banknotem 100-złotowym. Okazało się, że to członek jego rodziny podmienił autentyczne banknoty na fałszywe.

Mieszkaniec Krosna za zakupy w krośnieńskim markecie chciał zapłacić podrobionym banknotem. Ekspedientka niezwłocznie powiadomiła policję. W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że ktoś podmienił autentyczne banknoty na podrobione. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę fałszowania pieniędzy.

24-letni krośnianin przyznał się, że zeskanował banknot o nominale 100 zł, a następnie wydrukował kilkanaście takich banknotów. Wydrukowane pieniądze zostawił w skrytce 52-latka, zabierając autentyczne 100-złotówki. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, na którym mężczyzna drukował banknoty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny. Mężczyźnie za podrabianie pieniędzy oraz za puszczanie ich w obieg grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: