Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów nie zwalniają tempa! W piątek wieczorem ogłosili, że na imprezie wystąpią Strachy na Lachy. 

Fanom Pidżamy Porno nie trzeba specjalnie przedstawiać „Strachów”, formacji założonej w 2001 roku z inicjatywy Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza z pilskiej punk-rockowej grupy. 

„10 maja razem z zespołem Strachy Na Lachy zaśpiewamy ich największe hity. Kultowy zespół w składzie z Grabażem, Kozakiem, Kuzynem, Lo, Mańkiem i Sokołem przypomni nam brzmienia klasyki polskiego rocka” – zapowiedzieli organizatorzy juwenaliów. 

Strachy na Lachy na Rzeszowskich Juwenaliach 2024 wystąpią na głównej scenie, jednej z trzech podczas dwudniowej imprezy studentów, która odbędzie się w dniach 10-11 maja na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. 

 

Debiutancki album o nazwie „Strachy na Lachy” pilskiej grupy ukazał się pod koniec 2003 roku . W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem „Piła Tango”, z którego pochodzi utwór „Dzień Dobry, Kocham Cię”.

Płyta „Autor”, wydana w 2007 roku, to udana próba zmierzenia się z tekstami Jacka Kaczmarskiego. Natomiast wersja płytowa projektu „Zakazane piosenki”, który opierał się na interpretacjach polskich piosenek z lat 80., pojawiła się w sprzedaży w 2008 roku.

Rok 2010 to czas wielokrotnie nagradzanej płyty „Dodekafonia” z czołowym singlem „Żyję w kraju”. Utwór ten został numerem 1 na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a cała płyta została wyróżniona platyną.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Płyta „!TO!” zadebiutowała w 2013 r., pochodzi z niej utwór „I can’t get no gratisfaction”. Kolejny album „Przechodzień o wschodzie”, klimatem nawiązuje do pierwszej płyty, a dużą popularność zyskały wtedy utwory „Twoje motylki” i „Co się z nami stało”.

„Piekło” zaś to ostatni album „Strachów” z 2021 roku. Zespół poszedł w kierunku brzmień elektronicznych i instrumentów klawiszowych.

Trzy sceny na juwenaliach

Podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów na każdej z trzech scen – głównej, hip-hop oraz One Stag – codziennie odbędą się cztery koncerty. Na scenie głównej dotychczas ogłoszono koncerty: Lady PankKayahDarii ZawiałowKwiatu Jabłoni Golec uOrkiestra,

Na scenie hip-hip na razie zapowiedziano piątkę artystów, zagrają: Gibbs, Paluch, Smolasty, PRO8L3M Żabson. Na scenie One Stage na razie wiemy o występie Tribbs’a

Organizatorem 29. Rzeszowskich Juwenaliów są są: Politechnika Rzeszowska, WSPiA, samorządy studenckie obu uczelni i Brend Group. Bilety i karnety do kupienia na stronie: ebilet.pl. Za darmo na juwenalia mogą wchodzić dzieci do 12. roku życia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama