Zdjęcie: Paweł Stachaczyński / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Złożone oferty zostały przeanalizowane. Jeśli nie będzie żadnych odwołań – umowa z wykonawcą zostanie podpisana już w przyszłym tygodniu, a ekipa na teren budowy wejdzie już na początku sierpnia.

Przetarg na rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy Rzeszowa cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zgłosiło się aż dziewięciu chętnych: konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy (niecałe 30 mln zł), konsorcjum Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie i Przedsiębiorstwo „Molter” z Rudnej Małej (ponad 31 mln zł), Budimex z Warszawy (33 mln zł) Strabag z Pruszkowa (33 mln zł), Inżynieria Rzeszów (36 mln zł), Eurovia Polska (38 mln zł); PORP z Warszawy (prawie 39 mln zł) oraz konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones z Madrytu.

– Oferty zostały już przeanalizowane. Jeśli nie będzie żadnych odwołań   umowę z konsorcjum firm z Krosna i Dębicy podpiszemy początkiem przyszłego tygodnia – zapowiada Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem roboty budowlane rozpoczną się już na początku sierpnia br. Przewidziany czas zakończenia prac to koniec października 2018 roku.

Rozbudowa niespełna 2-kilometrowego odcinka DK 19 będzie polegała na poszerzeniu drogi z jedno do dwujezdniowej. Przetnie ją pas zieleni. Droga poprawi połączenie Podkarpacia ze Słowacją w Barwinku. DK 19 jest główną arterią wyjazdową z Rzeszowa i wschodniej części Polski w kierunku południowym.

– Zależy mi na tym, aby wszystkie wjazdy do Rzeszowa były dwujezdniowe – powtarza nieustannie Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja zakłada również budowę dwóch skrzyżowań na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Ponadto powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe na długości niespełna 4 km, a także dziewięć przejść dla pieszych. Zostanie też wymienionych 113 latarni.

Przebudowę czeka również sześć zatok autobusowych. Zostanie również rozebrany i wybudowany nowy przepust na potoku Paryja.

Obecnie firma Skanska zajmuje się budową łącznika od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9. Dywizji Piechoty do węzła S19 Rzeszów Południe (Kielanówka) na odcinku 3,46 km. Prace mają zakończyć się 15 listopada br. Inwestycja będzie współfinansowana z unijnego programu Polska Wschodnia w wysokości 36 mln zł.

Całkowity koszt poszerzenia ul. Podkarpackiej wynosi 52 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.