Ponad 860 mandatów, 10 zatrzymanych praw jazdy i setki skontrolowanych kierowców – to bilans jednodniowej akcji „Prędkość” przeprowadzonej 9 kwietnia przez podkarpacką policję.
Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają: nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków.
Bilans dnia: mandaty, pouczenia i wnioski do sądu
W ciągu jednego dnia skontrolowano 1281 pojazdów. Aż 864 kierowców zostało ukaranych mandatami, 179 pouczono, a wobec 24 skierowano wnioski o ukaranie do sądu. 10 osób straciło prawo jazdy z powodu rażącego przekroczenia prędkości – co najmniej o 50 km/h więcej niż dopuszczalny limit w terenie zabudowanym.
W ramach działań „Prędkość” wykorzystano zarówno ręczne mierniki prędkości, jak i wideorejestratory zamontowane w radiowozach.
Prędkość – cichy zabójca na drodze
Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych wciąż jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci podkreślają, że nawet jeśli przepisy pozwalają jechać szybciej, rozsądek powinien dyktować ostrożność – szczególnie przy złej pogodzie, ograniczonej widoczności czy w pobliżu przejść dla pieszych i szkół.
Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie zdrowego rozsądku.
(oprac. MU)
Czytaj więcej:
Pierwsze warstwy drogi na ważnym rzeszowskim łączniku. Kiedy inwestycja będzie gotowa? [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)











![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)








![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)