Od blisko tygodnia na ulicy Króla Kazimierza w Rzeszowie z otworu w bruku, gdzie stoją pojemniki na odpady, nieprzerwanie wylewa się woda. Mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją, i potencjalnymi rachunkami za wodę, oczekują interwencji służb.
Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który poinformował o długotrwałym wycieku wody w centrum miasta. Zgodnie z jego relacją, awaria rozpoczęła się w poniedziałek.
Woda trysnęła w centrum Rzeszowa
Jak widać na nadesłanych materiałach wideo, z dziury w ziemi pod jednym z kontenerów na śmieci stale wydobywa się woda.
Strumień wody spływa po kostce brukowej, tworząc rozległe kałuże i zalewając znaczną część ulicy.
Sytuacja zbulwersował czytelnika Rzeszów News w kontekście rosnących cen za wodę.
– Mieszkańcy mają coraz droższą wodę, a nikt nic nie robi, żeby usunąć awarię. Czy ktoś się tym zainteresuje w końcu? Czy jeszcze mamy MPWiK w mieście? – pyta w swojej wiadomości zaniepokojony czytelnik.
Oczekiwanie na interwencję służb
Długotrwały wyciek, poza oczywistym marnotrawstwem wody, stwarza również niedogodności dla pieszych i kierowców poruszających się ulicą Króla Kazimierza. Płynąca woda może mieć także negatywny wpływ na stan nawierzchni jezdni.
Mieszkańcy oczekują pilnej interwencji ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie w celu zlokalizowania i naprawienia źródła awarii, a tym samym zatrzymania wielodniowego wycieku.
(mob)
Czytaj więcej:
Zaległości rzeszowian eksplodowały, a miasto myli się obliczeniach. Góra śmieciowych długów!
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

![Urwał światło i uciekł. Kolejny „mistrz kierownicy” na nagraniu Stop Cham [WIDEO] toyota](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/stluczka-toyota-218x150.jpg)

![Dwa poważne wypadki w ciągu kilku godzin. Dramatyczne sceny w tej samej miejscowości [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadki-szebnie-218x150.jpg)


![Mitsubishi „ścięło” betonowy słup. Potężna kolizja na drodze powiatowej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/autem-w-slup-02-e1774642416176-218x150.jpg)
![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-218x150.jpg)
![Spłonęła galeria sztuki pod Rzeszowem. W sobotę miało się tam odbyć ostatnie spotkanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-tyczyn-galeria-kmpsprzeszow-218x150.jpg)









![14 kilometrów nowych tras na Podkarpaciu. Tak wyglądają zmiany za ponad 28 mln zł [ZDJĘCIA, MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/dw886-jurowce-chodnik-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)










![Łazik marsjański z Rzeszowa podbija świat. Wielkie sukcesy studentów Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/lazik-marsjanski-legendary-rover2026-218x150.jpg)

![Granaty i broń znalezione pod kamienicą. “Wszystko groziło wielkim wybuchem” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/muzeum-rzemiosla-krosno1-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)




![Zima uderzyła z podwójną siłą. Na Podkarpaciu mówią o tym TE dane [FOTORELACJA] pług](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/Zimowe-utrzymanie_3-218x150.jpg)




![Urwał światło i uciekł. Kolejny „mistrz kierownicy” na nagraniu Stop Cham [WIDEO] toyota](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/stluczka-toyota-100x70.jpg)

