Policjanci z wydziału kryminalnego w Łańcucie zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego listem gończym. Sąd Rejonowy w Cieszynie kazał go doprowadzić do więzienia na 6 miesięcy za jazdę po alkoholu. Funkcjonariusze namierzyli go w Sosnowcu i po zatrzymaniu od razu trafił do zakładu karnego.
Policjanci z Łańcuta wiedzieli, że 33-latek nie przebywa już na Podkarpaciu. Ustalili, gdzie może się ukrywać, pojechali na Śląsk i tam go złapali. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do komendy, gdzie policjanci go przesłuchali i przewieźli do więzienia na odbycie kary zasądzonej przez sąd.
Zatrzymali go w Sosnowcu
Z ustaleń wynikało, że 33-latek ukrywa się w Sosnowcu. Kryminalni potwierdzili te informacje na miejscu i zatrzymali go.
– Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie województwa śląskiego. Na podstawie zebranych informacji dotarli do Sosnowca, gdzie go zatrzymali – mówi podkom. Wojciech Gruca z KPP w Łańcucie.
Drugi poszukiwany też wpadł
To nie jedyne zatrzymanie w ostatnich dniach. Kryminalni namierzyli też 39-letniego mieszkańca gminy Łańcut. On również był poszukiwany listem gończym, tym razem za zaległe alimenty. Sąd Rejonowy w Łańcucie orzekł wobec niego karę 6 miesięcy więzienia.
Policjanci znaleźli go w Skawinie w województwie małopolskim. Przywieźli go do komendy w Łańcucie, a później trafił do zakładu karnego.
Policja: Nie uciekniesz przed wyrokiem
Policja przypomina, że ucieczka nie kasuje wyroku. Jeżeli sąd wystawia list gończy, to prędzej czy później poszukiwany i tak trafi do więzienia. Funkcjonariusze podkreślają też, że jazda po alkoholu kończy się nie tylko mandatem czy zakazem prowadzenia. Może skończyć się więzieniem.
(red.)
Czytaj więcej:
Podszył się pod kontrolera i próbował okraść sklep. Do akcji wkroczyła sprzedawczyni [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)