Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

– Jak nowa droga może nie mieć jednolitego asfaltu, tylko dokładany asfalt? – pyta Czytelnik Rzeszów News. Chodzi o łącznik ulic Ustrzyckiej i Krośnieńskiej na os. Przybyszówka w Rzeszowie.

Miasto pod koniec czerwca zakończyło budowę 1,5-kilometrowej drogi, którą połączyła ulice Ustrzycką i Krośnieńską na os. Przybyszówka. Prace, jeszcze w ub. roku, rozpoczęła firma Strabag. Za wybudowanie drogi miasto zapłaciło prawie 4 mln zł.

Nasz Czytelnik kilka dni temu zauważył, że na świeżo wybudowanej drodze zapadła się studzienka.

„Studzienka nie pokrywa się płaszczyzną z asfaltem. Kilka dni temu kuto nowy asfalt i wyrównywano studzienkę. Ktoś jest chyba nieodpowiedzialny? Jak nowa droga może nie mieć jednolitego asfaltu, tylko dokładany asfalt? Czy ktoś tworząc nową drogę nie potrafi wyrównać studzienek przed układaniem warstwy ścieralnej?” – pyta Czytelnik RzN.

“Po zimie w tym miejscu będzie ekipa remontowa, bo do “łaty” asfaltu “podejdzie” woda i wszystko się rozsypie. Inspektor, oczywiście, inwestycję przyjmie, bo teraz wszystko jest idealnie, ale za dwa lata miasto będzie wydawało kolejne pieniądze na remonty i “wyrównywanie” studzienek” – uważa Czytelnik.

To jednak nie koniec, nasz Czytelnik zauważył też fragment ul. Ustrzyckiej, który styka się z nową drogą – chodzi o odcinek około 150 cm – został nienaprawiany, choć było widać, że asfalt na nim jest nierówny i popękany. „Można było się domyśleć, że trzeba sfrezować te 150 cm więcej asfaltu i wyrównać jezdnię, zamiast oczywiście łatać” – podpowiada Czytelnik.

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, przyznaje, że w nawierzchni nowej jezdni pojawiły się niedociągnięcia. – Były one widoczne podczas odbiorów. Wówczas zleciliśmy poprawki i dopiero wtedy zaakceptowaliśmy inwestycję – mówi Chłodnicki.

–  Poprawki zostały wykonane na koszt firmy. Za poprawę ewentualnych usterek w okresie gwarancyjnym również nie będziemy płacić – dodaje rzecznik.

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. W Polsce od lat było i jest ,,przyzwolenie na dziadostwo” właśnie tak budują drogi a nawet autostrady remontują wiadukty ,ocieplają bloki budują chodniki . Wszędzie tam gdzie płatnikiem jest gmina ,miasto jest fuszerka. Więc ten odcinek drogi jest taki sam jak droga wyremontowana np. W Błażowej czy Niechobrzu czy Kielanówce a idą wybory samorządowe więc będą lać asfalt nawet w deszczu i śniegu

  2. Od lat te same, niedouczone inżyniery projektują studzienki na środku drogi, taki kraj, nic z tym nie można zrobić, cud że na autostradach nie ma studzienek.

  3. nie trzeba być znawcą żeby dostrzec błędy wykonawcze. Skoro dokumentacja mówi że ma być tak i tak, a jest inaczej co potwierdzają powstałe błędy to oznacza że jest w tym jakiś układ sponsorowany

Comments are closed.