Kolejne opóźnienie w rozbudowie Podpromia. Rozstrzygniecie przetargu przesunięto

Do 24 lipca ratusz wydłużył termin składania ofert na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie.  

 

We wtorek (17 lipca) miejscy urzędnicy mieli otworzyć koperty z ofertami firm zainteresowanych rozbudową Podpromia. Tak się jednak nie stało.

– Znowu otrzymaliśmy ponad 100 pytań od przetargu. Złożyła je jedna firma. Na pytania musimy odpowiedzieć, dlatego termin składania ofert wydłużyliśmy o tydzień – do 24 lipca – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

To już druga taka sytuacja, gdy ratusz został zasypany pytaniami do przetargu. Podobnie było w ubiegłym roku, gdy późną jesienią ogłoszono pierwszy przetarg. Dwukrotnie przekładano termin otwarcia ofert, ratusz też dostał wówczas ponad 100 pytań od potencjalnych wykonawców. Koniec końców, nikt się nie zgłosił. 

Wiosną br. miasto ogłosiło tzw. dialog techniczny, by od firm dowiedzieć się, co jest największą przeszkodą w rozpoczęciu prac. Okazało się, że firmy nie chcą rozbudowywać Podpromia, gdy hala w tym czasie będzie użytkowana. Taki warunek postawił ratusz.

– Nie możemy na 1,5 roku roku wyłączyć hali. Na Podkarpaciu nie ma tak dużej hali, by mogliby w niej grać siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dialog techniczny, jak się okazuje, niewiele pomógł, a już na pewno niczego nie przyspieszył. W czerwcu br. ogłoszono drugi przetarg, którego wciąż nie udało się rozstrzygnąć. Rozbudowa Podpromia jest już opóźniona. Pierwotny termin zakończenia prac – jesień 2019 roku – został przesunięty do wiosny 2020 r. 

Ratusz na rozbudowę hali ma zarezerwowane 45 mln zł. W planach jest rozbudowa miejsc siedzących z 4,3 tysięcy do około 7 tysięcy. Ponadto, zostanie przebudowane wejście do hali. Powstaną także strefa VIP, restauracja, sklep kibica, nowe pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia, a także odnowa biologiczna dla zawodników.

Ratusz chce stworzyć również Aleję Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama