W sobotę na rzeszowskim Rynku odbył się koncert Ray’a Wilsona, ostatniego wokalisty legendarnego zespołu Genesis. Wcześniej wystąpiła grupa Holon, która wykonuje utwory amerykańskiej formacji TOTO.

[Not a valid template]

 

Holon, nowy projekt muzyczny Seweryna Krzysztonia, perkusisty Ratatam, nie ściągnął tłumów na Rynek. Pod sceną jednak pojawili się fani, którym deszczowa pogoda nie straszna.

Z kolejnymi piosenkami pojawiało się coraz więcej osób. Holon zagrał najbardziej znane utwory z repertuaru TOTO, m.in. „Africa”. Fani nowej formacji Krzysztonia mogli cieszyć się mocnym brzmieniem.

Ray Wilson, ostatni wokalista Genesis, legendarnej grupy grającej progresywnego rocka, przyciągnął tłumy młodych i starszych fanów. Wilson jest twórcą projektu Genesis Classic, prezentującego wybrane kompozycje zespołu Genesis.

Zespół w Rzeszowie zagrał największe przeboje nie tylko z repertuaru Genesis, m.in. utwór Phila Collinsa – „In the air tonight”, Petera Gabriela – „Solsbury hill”, Boba Dylana – „Knockin’ On Heaven’s Door”.

– Mam już taki etap w życiu, że mogę pisać piosenki wyrażające szczerze co myślę i czuję – powiedział Ray Wilson. Fani czekali na największy hit sobotniego koncertu – „Mama”. I się doczekali. Wilson z zespołem zagrali ten utwór na koniec występu.

– Wychowałem się na ich muzyce. Musiałem tu być dzisiaj – mówił po koncercie podekscytowany 67-letni pan Wiesław z Rzeszowa.

Koncerty Holon i Ray’a Wilsona odbyły się w ramach projektu „Kultura od Kuchni”, który jest częścią trwających Europejskich Dni Dziedzictwa.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama