Zdjęcie: Paweł / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Nie chciał czekać na zmianę świateł, skrócił sobie drogę przez chodnik. Niewiele brakowało a kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie potrąciłby dwie młode kobiety. 

O zdarzeniu, do którego doszło w środę na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, poinformował nas pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News, który był bezpośrednim świadkiem niebezpiecznego manewru kierowcy rzeszowskiego MPGK. 

Poniżej treść listu pana Pawła wraz z nagraniami, jakie otrzymaliśmy wieczorem.

“Kierowca pojazdu MPGK Rzeszów wraz z pracownikami, który wewnątrz widziałem, nie chcąc czekać na kolejną zmianę świateł z ulicą Dąbrowskiego, postanowił skrócić sobie w oryginalny i niebezpieczny sposób drogę dojazdową do ulicy Dąbrowskiego.

W niebezpieczny sposób skręcił bez zatrzymywania się na przejściu dla pieszych, następnie praktycznie jednej z kobiet przejechałby po stopach, gdyby nie odskoczyła, a druga z nich była bardzo wystraszona, widząc przed sobą samochód na chodniku.

Następnie kierowca dosyć szybko jechał chodnikiem w stronę ulicy Dąbrowskiego i nie zatrzymując się skręcił z impetem w stronę centrum. Byłem bezpośrednim świadkiem tego zdarzenia. Widzieli to również inni kierowcy, jak i ludzie znajdujący się na pobliskim przystanku autobusowym.

Mam nadzieję, że zauważą to odpowiedzialne osoby za nadzór nad swoimi pracownikami, jak również organa ścigania. Pomimo tego, że wiele widziałem, bardzo mnie to zszokowało a na pewno dwie prawie potrącone kobiety.

Paweł, Czytelnik Rzeszów News

Z kolei na poniższym filmie w jego końcowym fragmencie widać, jak pojazd MPGK skrócił sobie drogę, by nie stać na skrzyżowaniu

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Roman spauzuj, bo Ci żyłka pęknie. Z ekranem jest kosz na śmieci więc pojechali go opróżnić. A że był pusty to pojechali dalej O!

 2. A kierowca nagrania powinien dostać 10 pkt karnych i 500 zł ponieważ ruszyl na przejście dla pieszych jak byli Jeszcze na nim użytkownicy ciekawe czy sam się już ukarał i doniusł na siebie nagranie czy policja to zrobi

 3. Ale to ty uważasz że idiota. Ja uważam że nic się tu nie stało. Nikt tu nie ma żadnego bólu pupy tylko ty. Nawet te dwie piesze wizualnie nie wykazały żadnego zachowania nagłego, ucieczki czy odskoczenia czy cokolwiek. Widać że busik jak wjezdzal to zwolnił i przyhamował. Jedyne co mogę stwierdzić że widzę że żółte sygnały ostrzegawcze chodzily, i dobrze. Bus wjechał może i dynamicznie ale tu nie było żadnego zagrożenia. Jeśli masz problem ze się wszystkiego boisz i wszystko jest dla ciebie zagrożeniem to zgłoś się do odpowiedniego lekarza specjalisty.

 4. Ścieżki jednokierunkowe w Rzeszowie to fikcja. Na strzałki i znaki na tych ścieżkach nikt uwagi nie zwraca. Rowerzyści nie chcą narażać swojego zdrowia i życia by przechodzić czy przejeżdżać przez niebezpieczne przejścia dla pieszych na ruchliwych ulicach tylko po to by jeździć zgodnie z kierunkami ruchu. Dlatego jeżdżą tak jak chcą. Powinno się znieść te ograniczenia i zamalować te znaki i strzałki na ścieżkach bo to martwy przepis.

 5. No i znowu totalny kwik a sprawa prosta jak budowa cepa;
  – trotuar jest dla pieszych
  – wjechal nie ulega wątpliwosci – przekroczył przepisy ( uwaga : nie wjechal na chodnik aby wykonywac jakies zlecone czynnosci aby nie utrudniac ruchu na jezdni)
  – po prostu niedoszkolony i kto mu dał kwity do siedzenia za kierownicą
  – mandat powinien byc jak nic i pucowanie łba bo mu siano zakiełkowało we łbie na wiosne
  – a co by było jak by kogoś ukatrupił na amen / byłby kwik czy msza żałobna na cmentarzu; O !
  – myślenie nie boli ale niektórym sprawia straszny kłopot

 6. Nie bronię kierowcy dostawczaka, bo widać że cham i prostak – ale rowerzysta od Dąbrowskiego musiałby jechać pod prąd! Tak, tam jest ścieżka jednokierunkowa.

 7. Ok no wjechał na chodnik, może i za szybko ale cała sytuacja wydaje mi się mocno przesadzona a redakcji chyba już brakuje tematów albo nagrał to jeden z redaktorków.

 8. Tak jest A na wszelki wypadek obciąć jedną nogę. Mienie skonfiskować i przekazać wszystko tej kobiecie która miała strach w oczach. Paranoja

 9. Wjechał z takim impetem na ten chodnik, że gdyby jechał wtedy rowerzysta po ścieżce rowerowej od strony ul. Dąbrowskiego to byłby bez żadnych szans nie widząc tego auta zza ekranów dźwiękochłonnych. No bo kto by się spodziewał auta z naprzeciwka które nagle wjeżdża od strony przejścia dla pieszych ?

 10. Dramat i skandaliczne złamanie przepisów. Srogi mandat powinien za to polecieć. Ci co nazywają zgłaszającego kapusiem niech się pukną w ten swój głupi łeb. Pewnie sami robią zdjęcia samochodom i wrzucają na tablica rejestracyjna pl i obsmarowują innych. Złe zachowania należy piętnować, a nie piętnować kogoś kto zwraca na te zachowania uwagę. Czekam, aż wam ktoś po stopach przejedzie, czy będziecie kapusiami czy machniecie ręką. Dra-mat.

 11. Typowe. Oczywiście cebulaki całym chamskim sercem będą za burakiem, który pomylił ulicę z grą komputerową i będą lżyć każdego, kto śmie zwrócić na to chamstwo uwagę. Oczywiście wszystko do czasu, gdy coś nieprzyjemnego przydarzy się im samym, bo wtedy to darcie januszowego ryja na całego.

 12. Bardzo dobrze. Bo gdyby poszedł tylko mail do firmy to by sie zamiotło pod dywan…i tyle. A tak? Jest w necie nagranie, smród duży to i trzeba będzie posprzątać i konsekwencje wyciągnąć i wnioski też.

 13. Ja pierniczę,żeby z takich bzdur lepić artykuł.Zenada RzN ,jesteście na kolanach.I jeszcze lansujecie kapusia, leszcza i cebulę w jednym co kupił w Lidlu kamerę i ujawnił sensację. Co to się na tym świecie porobiło.Cebularnia i tyle.

 14. Jak dla mnie jest to szukanie sensacji na siłę. Pragnę wspomnieć ze MPGK jest spółką komunalną i jej pracownicy często potrzebują wjechać na chodnik, ścieżkę rowerową czy zieleniec w celu wykonania prac. Co w takim razie z 3- maja? Grunwaldzką?- przecież jeżdżą tak blisko ludzi a to przecież deptak. Z filmiku wynika tylko ze wjechał na drogę dojazdową. Dlatego też ograniczyłbym się z oskarżeniami ze zrobił to w celu skrócenia drogi. Nie dostrzegam też tego odskoku kobiety a tym bardziej strachu w oczach drugie.
  ps: Autorze takie sprawy można załatwić w inny sposób niekoniecznie przez media, wystarczy zadzwonić, napisać e-mail do firmy.

 15. To w końcu źle widzi, ma urojenia czy jest kapusiem? Jedno z drugim się wyklucza… Ixi. wydaje mi się ze to ty jechałeś tym pomarańczowym samochodem idioto. Ciekawe czy gdyby na chodniku stały twoje dzieci też byś tak wjeżdżał na przejscie? Tutaj zdecydowanie powinno być zabrane prawko dożywotnio, wywalenie z roboty za zagrożenie utraty zdrowia lub życia oraz kara finansowa 15000 przelana na konto fundacji ofiar wypadków. Ale u nas w Polsce i naszym majestacie prawa nic mu nie grozi. Szkoda durniu jeden ze tak nazywasz kogoś uczciwego, kto nagranie pokazuje aby było bezpieczniej… Ciekawe jakbyś ty nazwał pajaca, który w ciebie wjeżdżałby na przejsciu z jezdni na chodnik…? A tak w ogóle to nagrywający powinien natychmiast wezwać policje i doprowadzić do zbadania trzeźwości, bo podejrzenie ze kierowca mpgk jest taki głupi i nieodpowiedzialny poprostu nie miesci sie w głowie… I było mocno prawdopodobne ze był pod wpływem. Ale tego i tak już sie nie dowiemy.

 16. Pan Paweł zakupił kamerę do samochodu. Cieszymy się niesamowicie. Niech da znać, jeśli nagra coś sensownego, a nie to co powyżej mamy okazję oglądać.

 17. Pan Paweł źle widzi i ma urojenia…. wstrętny kapuś. Swoją drogą trzeba mieć nieźle zryty beret żeby z czymś takim lecieć do gazety…..a ktoś to publikuje .

 18. Na zbity pysk, tak jak w firmie w której pracuję wypierdzielili kuriera za podobną jazdę tylko że on do tego miał jeszcze sporą prędkość.

Comments are closed.