Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Na dwa miesiące zostali aresztowani dwaj mężczyźni, podejrzani o udział w udaremnionej przez rzeszowskich policjantów ustawce kiboli na drodze krajowej nr 19 w Górnie koło Rzeszowa.

W sobotę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie sąd aresztował Piotra J. i Kamila Z. Prokuratura wnioskowała dla nich o trzymiesięczny areszt, sąd zgodził się na dwa miesiące. Aresztowani kibole są powiązani z pseudokibicami Hetmana Zamość i Motoru Lublin, którzy w minioną środę w Górnie niedaleko Rzeszowa na krajowej “19” próbowali zaatakować szalikowców Stali Stalowa Wola

Do starcia kiboli nie doszło tylko dlatego, że policjanci z oddziału prewencji z Rzeszowa, którzy wcześniej eskortowali stalowców, użyli broni gładkolufowej – oddali w powietrze strzały ostrzegawcze. To ostudziło zapędy pseudokibiców, którzy uciekli do pobliskiego lasu.

Policjantom udało się zatrzymać pięciu uczestników niedoszłej ustawki kiboli z powiatu zamojskiego i lubelskiego w wieku od 18 do 26 lat. Wśród nich są wspomniani i aresztowani już pseudokibice. Wobec pozostałych trzech zastosowano dozory policyjne połączone z zakazem opuszczania kraju.

Wszyscy są podejrzani o udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim, mającym na celu dokonanie gwałtownego zamachu na kibiców przeciwnej drużyny.

Jak informował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, stalowców próbowała zaatakowała 100-osobowa grupa kiboli. Nasze źródła mówią, że pseudokibiców Hetmana i Motoru było znacznie więcej – ok. 150. Byli zamaskowani, mieli rękawice bokserskie i ochraniacze na szczękę. Stalowców było ok. 50.

Według naszych nieoficjalnych informacji, to właśnie stalowcy wcześniej “polowali” na kiboli Motoru Lublin. Nie spodziewali się jednak, że szalikowców Motoru, wspieranych przez pseudokibiców Hetmana, będzie dużo więcej. 

Pozostałych uczestników niedoszłej ustawki kiboli namierzają policjanci KMP w Rzeszowie. Proszą o pomoc świadków zdarzenia. Można się zgłaszać do komendy przy ul. Jagiellońskiej 13, pokój nr 217, w dni robocze od 7:30 do 15:30, tel. 17 858 32 34, 17 858 32 58, 17 858 33 10.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.