Reklama

Policjanci ustalili sprawców napadu na 26-latka podczas Sylwestra w Jarosławiu. Napastnicy pobili go i chcieli mu ukraść laptop.

Do zdarzenia doszło rano w ostatni dzień 2014 r. na ścieżce łączącej ulicę Grunwaldzką z ulicą Piekarską. Do przechodzącego 26-latka podbiegło nagle od tyłu dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej wcześniej ukryli się w zaroślach.

Jeden z napastników wyrwał 26-latkowi torbę z laptopem i zaczął uciekać. Drugi z mężczyzn stał za pokrzywdzonym, który pobiegł za złodziejem. Jeden ze sprawców uderzył 26-latka, drugi przetrzymywał go za głowę.

Napastników spłoszyli przypadkowi świadkowie zdarzenia. Pokrzywdzony odzyskał laptop, ale w wyniku zdarzenia doznał obrażeń.

Śledztwo w sprawie usiłowania rozboju prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. Policjanci ustalili nazwiska sprawców. To mieszkańcy Jarosławia w wieku 17 i 21 lat. Nastolatek usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

– Drugi z mężczyzn zostanie wkrótce przesłuchany. Za usiłowanie rozboju sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: