Policjanci z Rzeszowa wyjaśniają okoliczności znalezienia 200 tys. zł w Tyczynie przez pracowników zakładu gazowniczego.

We wtorek policjanci zostali zawiadomieni o znalezieniu sporej gotówki. Leżącą w wykopie skrzynkę zauważyli pracownicy zakładu gazowniczego prowadzący w tym miejscu prace.

Gdy okazało się, że w środku jest sporo banknotów, znalazcy powiadomili policjantów. Jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy robotnicy znaleźli leżącą w pobliżu teczkę. W środku również były pliki banknotów o nominale 100 i 200 zł.

W sumie pracownicy zakładu gazowniczego znaleźli 200 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli pieniądze i zaczęli ustalać, w jakich okolicznościach ktoś je zostawił lub zgubił, a przede wszystkim, kto jest właścicielem gotówki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci wstępnie wykluczyli tzw. działanie przestępcze. W środę dotarli do potencjalnego właściciela pieniędzy, który najprawdopodobniej zgubił je. Mimo to policjanci w dalszym ciągu prowadzą szczegółowe ustalenia mające wyjaśnić wszelkie okoliczności zagubienia pieniędzy oraz bezspornie potwierdzić ich własność.

– Po zakończeniu postępowania i ostatecznej weryfikacji pieniądze zostaną zwrócone właścicielowi – zapowiada Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama