Zdjęcie: Ochotnicza Straż Pożarna w Świlczy
Reklama

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że Adam N. najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. 

Decyzja sądu zapadła w czwartek wieczorem. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wnioskowała, by Adam N. trafił za kratki na trzy miesiące, sąd zgodził się na areszt, ale o miesiąc krótszy.

Adamowi N. prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 35-letniej kobiety, która zginęła we wtorek w pożarze domu jednorodzinnego w Świlczy koło Rzeszowa

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zataił przed strażakami, którzy przyjechali gasić pożar, że w domu przebywa 35-latka z powiatu leżajskiego. Prokuratura twierdzi, że to opóźniło akcję gaśniczą i doprowadziło do śmierci młodej kobiety. 

Adamowi N. grozi do 5 lat więzienia. W charakterze świadka przesłuchano drugiego mężczyznę, którego zatrzymano bezpośrednio po pożarze. Według prokuratury, w chwili wybuchu pożaru nie było go w domu. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. Najpierw zapaliła się przybudówka, z której ogień wdarł się do dwóch pomieszczeń domu. W jednym z nich była 35-latka, właściciel domu zdążył uciec. Strażacy ciało kobiety znaleźli w trakcie akcji gaśniczej.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

na dwa miesiace, wniosek na trzy miesiace. 

Reklama