Reklama

Środowa mapa jakości powietrza w Rzeszowie prawie w całości jest pokryta czerwonym kolorem. Unikajcie spacerów.

 

Pan Zbigniew, Czytelnik Rzeszów News, przesłał nam zdjęcia smogu, czyli „chmury” zanieczyszczeń gazowych i pyłów, która unosi się nad stolicą Podkarpacia. „Bez komentarza” – napisał nasz Czytelnik.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie opublikował w środę mapę jakości powietrza w Rzeszowie. Mapa w całości jest praktycznie pokryta czerwonym kolorem, a to oznacza, że jakość powietrza jest niebezpiecznie zła.

Osoby i starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Pozostałe osoby powinny ograniczyć wyjścia do minimum, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

Dzisiaj w Rzeszowie za darmo można korzystać z autobusów MPK.

Zdjęcie: WFOŚiGW w Rzeszowie
Zdjęcie: WFOŚiGW w Rzeszowie

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Bzdury. Ro wszystko rozpętała GW tydzień temu tyle że prawdziwe dane inne niż prognozowane

    Co pisze nad czerwoną mapką?”
    „Prognozowany…” czyli to dane nieoparte o żadne wyniki pomiaru prawdziwego zanieczyszczenia!
    To co na zdjęciu a raczej kilku już tysiącach po portalach to tylko wilgoć w mroźny dzień. W lecie tematem są kleszcze i rak skóry a w zimie smog. Tyle że prawdziwe aktualizowane online dane mówią że w Rzeszowie jak i w większości polskich miast jest znikome zanieczyszczenie. MPK straciła wpływy z biletów a prezydent też się nabrał a najaktualniejsze dane tu, sami sprawdźcie jak z Was robią balona:

    http://aqicn.org/map/

  2. To jest jakaś masakra. Nie zdajemy sobie sprawy. Ludzie jedźcie w nocy np na Rocha i zobaczcie miasto z góry. Tonie w czarnej chmurze. Swiatła ledwo co się przebijają. Nie zadawałem sobie sprawy dopóki tego na własne oczy nie zobaczyłem. To nie są żarty….

Comments are closed.