Zdjęcie: KMP Rzeszów

Do 8 lat więzienia grozi 23-letniemu Dominikowi W., mieszkańcowi Kolbuszowej, który w połowie sierpnia br. w podrzeszowskim Trzebownisku doprowadził do wypadku. 17 osób zostało rannych, jedna z nich zmarła w szpitalu. 

Akt oskarżenia przeciwko Dominikowi W. do sądu wysłała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. 23-lek odpowie za nieumyślne spowodowane katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej zdrowiu i życiu wielu osób. Jej następstwem była śmierć jednego z pokrzywdzonych.

Do wypadku doszło 16 sierpnia br. w Trzebownisku. Jak ustaliła prokuratura, Dominik W., który kierował fiatem ducato, jechał z nadmierną prędkością – 80 km/h. Ograniczenie na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h.

Prokuratura twierdzi, że 23-latek nie stosował się do znaków drogowych, nie zatrzymał się przed krawędzią jezdni i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi komunikacji miejskiej. W konsekwencji, kierowca fiata doprowadził do zderzenia trzech pojazdów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W wypadku ucierpiało 17 osób: pasażerowie autobusu i jego kierowca. Jeden z pasażerów doznał poważnych obrażeń ciała. Niestety, zmarł w szpitalu. Prokuratura powołała biegłych Politechniki Lubelskiej Katedry Pojazdów Samochodowych. Z ich opinii wynika, że przyczyną wypadku była m.in. nadmierna prędkość kierowcy fiata. 

Dominikowi W. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. – Oskarżony dotychczas nie był karany – poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 23-latek jest na wolności, ma zakaz opuszczania kraju. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama