Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

– Kolejną ulicą do remontu będzie Mickiewicza. Usuniemy z niej całkowicie ruch samochodowy – zapowiedział w poniedziałek w ratuszu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Gdy miasto przeszło dwa lata temu planowało modernizację deptaków plan był taki: na pierwszy ogień idzie ul. 3 Maja, potem Kościuszki i na końcu Grunwaldzka. Według tego założenia całość miała być gotowa do końca 2020 roku.

Obecnie te plany się zmieniły, bo zamiast modernizować ul. Grunwaldzką, Tadeusz Ferenc chce w pierwszej kolejności wyremontować ulicę… Mickiewicza. – Usuniemy z całkowicie ruch samochodowy. Ulicę Grunwaldzką można wyremontować, co najwyżej do wysokości ul. Matejki – uważa prezydent Ferenc.

Obecnie trwa modernizacja 123-metrowej ul. Kościuszki, która polega głównie na wymianie kostki brukowej na płyty granitowe. Inwestycję za 2,4 mln zł wykonuje konsorcjum firm PRIiD i „Witmar” z Krosna. Prace mają zakończyć się jesienią br.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tamtym roku została wyremontowana ulica 3 Maja za ponad 7 mln zł. Te roboty realizowała firma Strabag. Efekt nie poraża. Nowa nawierzchnia sprawia wrażenie wiecznie brudnej, a do tego co chwilę płyty pękają i Strabag musi je wymieniać.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama