Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

– Kolejną ulicą do remontu będzie Mickiewicza. Usuniemy z niej całkowicie ruch samochodowy – zapowiedział w poniedziałek w ratuszu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Gdy miasto przeszło dwa lata temu planowało modernizację deptaków plan był taki: na pierwszy ogień idzie ul. 3 Maja, potem Kościuszki i na końcu Grunwaldzka. Według tego założenia całość miała być gotowa do końca 2020 roku.

Obecnie te plany się zmieniły, bo zamiast modernizować ul. Grunwaldzką, Tadeusz Ferenc chce w pierwszej kolejności wyremontować ulicę… Mickiewicza. – Usuniemy z całkowicie ruch samochodowy. Ulicę Grunwaldzką można wyremontować, co najwyżej do wysokości ul. Matejki – uważa prezydent Ferenc.

Obecnie trwa modernizacja 123-metrowej ul. Kościuszki, która polega głównie na wymianie kostki brukowej na płyty granitowe. Inwestycję za 2,4 mln zł wykonuje konsorcjum firm PRIiD i „Witmar” z Krosna. Prace mają zakończyć się jesienią br.  

W tamtym roku została wyremontowana ulica 3 Maja za ponad 7 mln zł. Te roboty realizowała firma Strabag. Efekt nie poraża. Nowa nawierzchnia sprawia wrażenie wiecznie brudnej, a do tego co chwilę płyty pękają i Strabag musi je wymieniać.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. W zamian ustawić przystanki MPK co 50 metrów, żeby w jednym bloku wsiąść z pierwszej klatki i wysiąść na ostatniej, bo to nie Warszawa czy Wrocław, gdzie są zachowane racjonalne odległości i autobusy nie blokują ulic tylko jadą. Najlepszy przykład to ul. Targowa, gdzie auta skręcające w lewo w stronę Wierzbowej czekają na czerwonym, uporczywe zielone jest dla autobusu, który jednak przyblokowany stoi 10 minut. Takie zabawy tu mamy.

 2. I co chcesz tym osiągnąć? Jeśli już to lepiej zrobić na tym odcinku jednokierunkową w kierunku centrum, a Leszczyńskiego w kierunku Szopena.

 3. Jak z Gałęzowskiego nie będzie się dało przejechać w Keczmera to słabo o widzę, gdyż rozładowuje ona sporo korków przy Hali Targowej.

 4. Wybory idą, więc zamienimy – pewnie już nie zabytkowy, ale klimatyczny – bruk na innowacyjne płyty z szarego granitu? Cholera wie co jeszcze dziadek wymyśli przez te 5 tygodni..

 5. Ok, może być i od jutra.
  Ale tych zer to chyba trochę za dużo 🙂
  W promieniu 1500 metrów od ratusza mieści się prawie cała nasza metropolia 🙂

 6. Co chwila z ratusza płyną nowe pomysły:
  ta ulica deptakiem / tamta deptakiem / kolejna -potem
  jak ktoś to przetrawi w niedziele nowa wizja ;
  to teraz ta-tamta -o ta nowa potem a tamta i jeszcze inna w kolejności.
  Normalne pomieszanie z poplątaniem a to proste jak budowa cepa

  UWAGA; w mieście innowacji 1500 metrów od ratusza – strefa tylko piesza ( bedzie oznaczona czerwonymi pasami) ruch tylko pieszy i rowerowy w wyznaczonych pasach.
  Dostawa towarów na rikszach lub.w nosiłkach jak w Nepalu u Szerpów
  O !
  I po sprawie – wprowadzić w życie od jutra co ?

 7. Ja jestem za! Dodatkowo widziałbym remont Słowackiego od skrzyżowania z Dymnickiego w stronę rynku, Baldachówki i innych uliczek wokól rynku w następujący sposób: Wybrukowanie jezdni, remont chodników: krawężniki granitowe, nawierzchnia z płyt chodnikowych lub granitowych jeżeli znalazłyby się fundusze, byle nie zwykła kostka. Jeżeli już to niefazowana!
  Aaa no i wyznaczenie miejsc postojowych tak żeby nie zahaczały o chodnik.

Comments are closed.